Aktualijos, Naujausi

Po konkursų mokyklų vadovai nepasikeitė

Loreta EŽERSKYTĖ

2020-ųjų liepą rajono savivaldybė buvo paskelbusi konkursus dviejų švietimo ugdymo įstaigų – Želvos gimnazijos ir Dukstynos pagrindinės mokyklos – direktorių pareigoms eiti. Gruodį vyko atrankos ir nustatyti laimėtojai. Abiem įstaigoms toliau vadovaus tie patys ilgamečiai direktoriai – Vidas Tavoras ir Daiva Liumparienė. Jie atrankose konkurentų neturėjo.

Konkursus užimti Želvos gimnazijos ir Dukstynos pagrindinės mokyklos direktorių pareigas teko skelbti pasibaigus įstaigoms vadovavusių V. Tavoro ir D. Liumparienės terminuotų darbo sutarčių terminui. Įstatymas nedraudžia vadovams dalyvauti atrankoje ir pretenduoti toliau eiti šias pareigas dar penkerius metus.

Savivaldybės administracijos Personalo ir dokumentų valdymo skyriaus Personalo ir dokumentų valdymo poskyrio vedėja Kristina Bagdonavičienė sakė, kad pirmas konkursas užimti Želvos gimnazijos direktoriaus pareigas buvo paskelbtas dar 2019-iais, tačiau tuomet pretendentų neatsirado. Vykdyti direktoriaus pareigas buvo pavesta V. Tavorui, jis laikinuoju vadovu dirbo daugiau nei metus.

Pretendentai, norintys dalyvauti konkurse užimti direktoriaus pareigas, privalo turėti Nacionalinės švietimo agentūros vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimą. Tik tada jie gali savivaldybės administracijai teikti dokumentus. Kovą Lietuvoje paskelbus karantiną, agentūra kompetencijų vertinimą laikinai sustabdė. Dėl to vėlesniam laikui teko nukelti atrankas.

K. Bagdonavičienė priminė, kad nuo 2020 m. liepos 1-osios įsigaliojo atrankos į švietimo įstaigų vadovus pakeitimai. Kaip ir anksčiau, pretendentų kompetencijos vertinamos dviem etapais: Nacionalinėje švietimo agentūroje ir savivaldybėje, kurios teritorijoje yra mokykla. Skirtumas tas, kad kandidatas dabar gali bendrai per abu etapus surinkti 50 balų. Pirmojo etapo rezultatai sumuojasi su antrojo, vadovu galima tapti surinkus ne mažiau kaip 31 balą. Pagal ankstesnę tvarką, abiejų vertinimo etapų rezultatai nebuvo sumuojami. Taikytas reikalavimas, kad visos kompetencijos agentūroje būtų įvertintos ne žemesniu kaip pakankamu lygiu. Jei kandidatas gaudavo žemesnį įvertinimą, antrajame etape savivaldybėje negalėjo dalyvauti. Dabar vertinimas Nacionalinėje švietimo agentūroje ir savivaldybėje tapo lygiavertis, abu vertinimo etapai – nacionalinis ir savivaldybės – turi vienodą reikšmę.

Pasak Personalo ir dokumentų valdymo poskyrio vedėjos, atrankas laimėję asmenys į direktorių pareigas paskiriami mero potvarkiu, kai nustatyta tvarka gaunamos Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymos. V. Tavoras Želvos gimnazijai vadovauja nuo 1991 metų, Dukstynos pagrindinės mokyklos direktorė D. Liumparienė šias pareigas eina nuo 2002-ųjų.

Kadangi Nacionalinė švietimo agentūra buvo sustabdžiusi vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimą, praėjusiais metais buvo pratęstos, kol įvyks atrankos į švietimo ugdymo įstaigų direktorių pareigas, darbo sutartys su Deltuvos ir Vidiškių direktorėmis Dalia Žukliene ir Laimute Strelčiūniene. Konkursai bus skelbiami šiais metais.

Kaip teigė K. Bagdonavičienė, šiuo metu nuolatinių vadovų neturi dvi rajono švietimo ugdymo įstaigos. Nuo 2018-ųjų vasario Siesikų gimnazijos laikinąja vadove dirba direktoriaus pavaduotoja Gražina Savilionienė. Per tą laiką rajono savivaldybė skelbė šešis konkursus direktoriaus pa-reigoms užimti, tačiau pretendentų nesulaukta.

Įstaigai laikinai vadovauja ir „Ryto“ specialiosios mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Markevičienė. Ji šias pareigas vykdo nuo 2017 metų spalio 2 d. Skelbtas konkursas taip pat neįvyko, nes neatsirado pretendentų.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Mokytoja :
    Geros pareigos, jei dalyvauja tas pats arba niekas...Tikrai prestižinis darbas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas