Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Ką daryti, kad vidaus durys tarnautų ilgai bei patikimai?

Jei tokios smulkios interjero detalės, kaip žvakės, žvakidės, mini kilimėliai ar dekoratyviniai indai yra keičiami itin dažnai, kad paįvairintų interjerą, tai, vidaus durys – vienas iš tų gaminių, kurio tikrai neplanuojama keisti jau po kelerių metų. Priešingai, tikimąsi, kad jos tarnaus ilgai bei patikimai. Tačiau dar svarbiau suprasti, kad nemažai kas priklauso ir nuo pačių šeimininkų. Taigi, turime kelis svarbius patarimus, kurių vertėtų paisyti visiems, norintiems, kad vidaus durys tarnautų ypač ilgai.

Žinokite, kam teikti pirmenybę

Visų pirma, svarbu pabrėžti, kad vidaus durys sudaro itin didelį pasirinkimą, tad svarbu žinoti, kam teikti pirmenybę. Ne paslaptis, kad ypač populiarios yra medinės vidaus durys. Tačiau taip pat verta pastebėti, kad jos yra gaminamos iš itin įvairių rūšių medienos ir tikrai ne visos jos pasižymi vienodomis ypatybėmis, pavyzdžiui, atsparumu aplinkos poveikiui. Nieko panašaus, tad, jei norite savo namuose matyti medines duris, o taip pat jums svarbu, kad jos tarnautų ilgai bei patikimai, pirmenybę teikite durims, kurios pagamintos iš ąžuolo, raudonmedžio, uosio.

Tačiau ir tai dar ne viskas – atminkite, kad kur kas ilgiau tarnauja tos durys, kurios yra padengtos apsauginėmis medžiagomis, pavyzdžiui, laku arba dažais.

Kas labiausiai kenkia durims?

Kad vidaus durys tarnautų ilgai bei patikimai, labai svarbu žinoti, kas joms kenkia ir ko reikėtų vengti. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad ypač joms pakenkti gali smūgiai bei spyriai, o taip pat – jūsų augintiniai nagučiai. Spyrių, smūgių ar įbrėžimų metu susiformuoja mini įtrūkimai, kurie netgi tuo atveju, jei yra nepastebimi akimi, pažeidžia gaminio vientisumą ir paspartina nusidėvėjimą. Taigi, belieka tik pridurti, kad visus savo veiksmus turėtumėte planuoti taip, kad būtų išvengta smūgių bei spyrių į duris, na, o, jei auginate šunį ar katę, tai namuose būtų turėtų atsirasti draskyklė.

Nepamirškite atnaujinti

Jei vidaus durys yra padengtos dažais arba laku, tai šios medžiagos netruks nusidėvėti, nusilupti. Dėl šių aplinkybių, durys ne tik nebeteks puikaus estetinio vaizdo, bet ir bus pažeista medienos struktūra, gilesni jos sluoksniai, gali prasidėti netgi tręšimo procesai. Kad jiems užkirstumėte kelią, būtinai nudažykite ar nulakuokite duris iš naujo. Tokiu būdu sustabdysite dėvėjimosi procesus, o taip pat užtikrinsite puikų estetinį vaizdą.

Nenaudokite daugiau jėgos nei reikia

Na, ir, žinoma, taip pat nereikia pamiršti rankenos. Ar žinojote, kad daugybė žmonių, norėdami atidaryti arba uždaryti duris, naudoja daugiau jėgos nei iš tiesų reikia ir būtent todėl rankenos tarnauja trumpiau nei iš tiesų galėtų, greičiau sulūžta? Taigi, atsakingai pasverkite, kiek iš tiesų reikia jėgos, kad atsidarytumėte ar uždarytumėte duris. ir, kad būtų išvengta spartaus rankenos nusidėvėjimo.

Durų montavimą patikėkite profesionalams

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad durų montavimas – taip pat labai svarbus procesas. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad tik kokybiškai, kruopščiai bei tiksliai sumontuotos durys gali tarnauti ilgai bei patikimai. Taigi, labai svarbu, kad durys sumontuotų tik puikiai šį darbą išmanantys specialistai, o darbui atlikti būtų naudojami tik profesionalūs įrankiai.

Akivaizdu – labai svarbu, kad vidaus durys ne tik užtikrintų puikią šilumos bei garso izoliaciją ar papuoštų interjerą, bet ir tarnautų ilgai, patikimai, kokybiškai. Gera žinia ta, kad tikrai ne viskas priklauso nuo gamintojo – daug įtakos turi ir naudotojo priimami sprendimai. Taigi, telieka paisyti šių patarimų bei mėgautis ilgu ir patikimu durų tarnavimu.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas