Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Nuomonių telefonas

Šildymo kaina priklauso nuo kelių veiksnių

Genovaitė KAZIELIENĖ

Vytauto g. 103 name gyvenanti ukmergiškė pasakojo, kad jų daugiabutis yra renovuotas, tačiau namo gyventojams vis tiek reikia labai daug mokėti už šildymą: „Nors lapkritis buvo pakankamai šiltas, gauta sąskaita nustebino – už pusantro kambario buto šildymą turiu mokėti 24 eurus. Kalbantis su kituose namuose gyvenančiomis draugėmis jos stebėjosi, kad man taip brangiai atsieina ši paslauga – viena net už dviejų kambarių butą moka 7 Eur, kita už tokio pat ploto, kaip mano – 5 eurus. Nuo ko priklauso ir kaip skaičiuojamas mokestis už šildymą?“ – norėjo sužinoti moteris.

Atsakymą pateikė UAB „Ukmergės šiluma“ Pardavimų ir vartotojų aptarnavimo padalinio vadovė Lina Kuzmienė: „Vartotojai, gyvenantys Vytauto g. 103, už šilumos energiją moka pagal šilumos punkte įrengtą skaitiklį, kuris skaičiuoja tik šilumos kiekį patalpų šildymui. UAB „Ukmergės šiluma“ paskirsto visiems butams šilumos kiekį pagal jų naudingą plotą, vadovaujantis patvirtinta metodika.

Negalima lyginti atskirų namų šilumos suvartojimo, nes skiriasi namų tipai, jų šildymo sistemos, renovavimo būdai ir pagaliau šildymo sistemos priežiūra bei gyventojų elgsena. Dar vienas svarbus veiksnys – kompensacijos už būsto šildymą atskiriems vartotojams. Laiške minimas namas suvartoja 10,38 kwh/kv.m naudingo ploto šildymui. Ukmergės mieste vidutiniškai lapkričio mėnesį buto vieno kvadrato namo suvartojimas neviršija šio vidurkio. Be to, turime paminėti, kad ir lapkričio mėnuo buvo šaltesnis nei pernai.“

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas