Vaikai patyrė daug naujų smagių emocijų.

Jaunimas

Mokykloje vyko įdomūs skaitymai

Rita GELŪNIENĖ

Dukstynos pagrindinės mokyklos 3B klasės mokytoja metodininkė

Mūsų mokykloje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymai. Kaip ir kasmet šio projekto organizatoriai pasiūlė tris Šiaurės šalių autorių knygas, kurios ir atspindėjo metų temą „Šiaurės šalys ir pasaulis“.

4A klasės mokinius ir jų mokytoją Editą Komarovienę sudomino jaunesnio amžiaus vaikams skirtas tekstas – ištraukos iš norvegų rašytojos Kristinos Roskifte paveikslėlių knygos „Visi iki vieno“. Originalus kūrinio pavadinimas „Alle sammen teller“ reiškia ir skaičiavimą drauge (aritmetikos pradžiamokslis). Ketvirtokai ne tik skaitė, bet ir skaičiavo, stebėjo, kaip kinta žmonių skaičius paveikslėliuose, ieškojo herojų, apie kuriuos pasakojamos istorijos. Pabaigoje mažieji skaitytojai nupiešė plakatą, kuris atskleidė pagrindinę knygos temą – kad mes visi iki vieno esame svarbūs ir vertingi.

3B klasės mokiniai taip pat dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymuose. Ir šį kartą trumpam tapo ne tik skaitytojais, bet ir vertėjais. K. Roskifte knygelės „Visi iki vieno“ tekstą jie skaitė lietuvių ir anglų kalbomis. Pirmiausia, išklausę anglų kalbos mokytojos Neringos Džiovalienės skaitomo teksto anglų kalba, mokiniai, remdamiesi savo patirtimi, paveikslėliais, stengėsi jį suprasti ir išversti, lygino su lietuvišku tekstu. Skaitydami neįprastai parašytą knygelę, vaikai patyrė daug naujų smagių emocijų. Suprato, kad visi žmonės planetoje svarbūs ir vertingi.

Be pamokų, skirtų Šiaurės šalių literatūros savaitei, mokiniai, užsukę į mokyklos biblioteką galėjo susipažinti su Šiaurės šalių žinomiausių rašytojų knygų paroda, pasidžiaugti šiai savaitei skirtų ir 15 metų bibliotekininkės kauptų atvirukų kolekcija.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas