Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Ukmergės ligoninėje uždarytas Akušerijos skyrius

Nijolė STUNDŽIENĖ

Nuo gruodžio 9 dienos Ukmergės ligoninėje priimami ir asmenys, kuriems jau diagnozuota COVID-19 liga ir jų būklė pablogėja. Iki šiol sergantys pacientai į gydymo įstaigą buvo vežami tik iš Vilniaus Santaros klinikų. Dėl šių pokyčių ligoninėje uždarytas Akušerijos skyrius.

„Gimtosios žemės“ kalbintas Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka patvirtino, kad nuo šios dienos laikinai neveiks Akušerijos skyrius, nes jo patalpos, į kurias galima patekti per atskirą įėjimą iš lauko, bus pritaikytos karščiuojančių ligonių priėmimui. Dabar į gydymo įstaigą gali kreiptis ne tik jau sergantys koronavirusu, bet ir tie, kam ši liga dar nėra nustatyta, bet pasireiškė sunkiai COVID-19 formai būdingi simptomai: kvėpavimo, kalbos, sąmonės, šlapinimosi sutrikimai, pamėlynavusios lūpos ar veidas, šaltas prakaitas, išbalusi oda, alpimas, stiprus mieguistumas. Pastebėjus minėtuosius simptomus ligoniai ar jų artimieji nedelsdami turi skambinti greitosios medicinos pagalbos telefonais 033 arba 112.

„Anksčiau pacientai, sergantys koronavirusu, būdavo vežami į Santaros klinikas ir ten nuspręsdavo, kur ligonį guldyti. Dažnai ukmergiškius atsiųsdavo atgal į mūsų COVID-19 skyrių. Dabar, atsidarius naujam priėmimo skyriui, šia liga sergančiųjų nesiuntinėsime, patys nuspręsime dėl guldymo į ligoninę, žmonėms nereikės ilgas valandas laukti Vilniaus Santaros klinikose, taip pat greitosios medicinos pagalbos medikams sumažės pervežimų“, – situaciją komentavo vyr. gydytojas.

R. Civilka patikino, kad Konsultacinėje poliklinikoje ir toliau bus teikiamos ginekologinės paslaugos, nėščiųjų konsultacijos. „Tuo tarpu gimdyti, deja, teks vykti savo arba greitosios automobiliais į Vilnių, Santaros klinikas. Suprantame, kad tai sukelia nepatogumų – per mėnesį vidutiniškai sulaukdavome 16 gimdyvių. Visgi, ženkliai augant koronavirusu sunkiai sergančių asmenų skaičiui, nėra kitos išeities, kaip didinti tokiems pacientams gydyti skirtus resursus kitų paslaugų sąskaita“, – apgailestavo įstaigos vadovas.

Gruodžio 8 dienos duomenimis, dviejuose Ukmergės ligoninės COVID-19 skyriaus padaliniuose buvo gydomi 53 pacientai, maždaug pusė jų naudojosi deguonies kaukėmis. Jauniausiam skyriuje esančiam pacientui – 43 metai. Penki ligoniai gulėjo Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje.

„Situacija vis dar lieka sudėtinga dėl personalo trūkumo, – kalbėjo vyr. gydytojas. – Susirgusių gydytojų nėra daug – koronavirusas nustatytas tik dviem, tačiau užsikrėtė 15 slaugytojų, taip pat keliolika pagalbinių darbuotojų. Laimei, visi jie serga nesunkiai ir gydosi namuose. Praėjusią savaitę koronaviruso atvejų buvo Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Visus užsikrėtusius pacientus perkėlėme į ligoninėje esantį COVID-19 skyrių, kiti slaugos skyriaus ligoniai reguliariai testuojami, tad situacija valdoma.“

R. Civilka pridūrė, jei susirgimų daugės – tikėtina, kad teks uždaryti ir likusius ligoninės skyrius – Ortopedijos-traumatologijos, Chirurgijos, Vaikų ligų, reanimacijos, slaugos ir kitus, nes prireiks plėsti ligoninės pajėgumus, skirtus gydyti sunkiai sergančius COVID-19 pacientus.

„Šio viruso vieni neįveiks nei centrinės, nei vietos valdžios atstovai, nei medikai. Tam būtinas ir atsakingas kiekvieno iš mūsų elgesys“, – kalbėjo vyr. gydytojas, ragindamas visus saugotis bei riboti bet kokius kontaktus ir apsilankymus viešose vietose.

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas