Asociatyvi nuotrauka.

Nuomonių telefonas

Norint gauti komposto, reikalinga išankstinė registracija

Loreta EŽERSKYTĖ

Nuomonių telefonu“ skambinęs vyriškis piktinosi dumblo kompostavimo aikštelės, esančios Kopūstėlių kaime, darbo tvarka ir prižiūrėtoju. Pasak ukmergiškio, anksčiau, kai jis nuveždavo į aikštelę įvairias šakas, lapus, kitas žaliąsias atliekas, nemokamai galėdavo pasikrauti jau paruošto komposto. Tačiau šį kartą išgirdo, kad komposto negaus.

„Prižiūrėtojas pasakė, kad nieko man neduos. Ir dar pagrasino. Atseit pačiam į vidų važiuoti negalima, taip pat draudžiama į automobilio priekabą savo kastuvu krauti kompostą. Prižiūrėtojas buvo labai nemandagus ir mane išprašė iš teritorijos“, – skundėsi vyriškis.

Situaciją pakomentavo UAB „Ukmergės vandenys“ direktorius Rimas Arlinskas. Jis paaiškino, jog pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus, kompostą galima panaudoti kaip trąšą auginant javus ir technines kultūras, energetinio miško auginimui, apleistų žemių atstatymui, taip pat žvyro, smėlio ar molio karjerų rekultivacijai, miesto želdinių tręšimui arba pakelių sutvirtinimui ir apželdinimui.

„Kad užtikrintume komposto tinkamą panaudojimą, gyventojams jo duodame, kai asmuo nurodo tikslų panaudojimo būdą ir vietą, todėl reikalinga išankstinė registracija, nes duomenys sukeliami į sistemą. Atvežę žaliąsias atliekas į aikštelę, gyventojai privalo kreiptis į darbuotoją, kuris nurodo, kur jas iškrauti. Taip yra todėl, nes medžių šakas ir kitas žaliąsias atliekas (lapus, žolę) sandėliuojame skirtingose vietose. Minėtu atveju buvo elgiamasi savavališkai, dėl ko ir įvyko nesusipratimas.

Gyventojas turėjo pirma pasiskambinti bendrovės atsakingam darbuotojui nurodytu telefono numeriu, pateikti reikalingus duomenis ir jis būtų informuotas, kada gali atvykti pasiimti komposto“, – kalbėjo direktorius.

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas