„Šilo“ progimnazijos teritoriją aptvėrė UAB „Ukmergės paslauga“.

Aktualijos, Naujausi

Dėl vaikų saugumo ugdymo įstaigų teritorijas apjuosė tvoros

Netrukus bus baigti beveik 500 metrų ilgio tvoros, kuri apjuosė „Šilo” progimnazijos teritoriją, įrengimo darbai. Kaip „Gimtąją žemę“ informavo rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, dabar jau visos rajono ugdymo įstaigos, kurias lanko priešmokyklinukai, bus aptvertos ne žemesne kaip 1,5 metro aukščio tvora ir atitiks sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas higienos normas.

„Šilo“ progimnazijos direktorius Darius Kaplūnas sakė, kad aptverta maždaug pusė bendro mokyklos teritorijos ploto, kuris siekia 4 hektarus. Vadovas mano, kad naujoji tvora padės ne tik užtikrinti mažųjų saugumą, bet ir apsaugoti šalia miško esančios mokyklos teritoriją bei jos pastatus nuo viešosios tvarkos pažeidėjų, ypač – šiukšlintojų.

„Planuojame užtvertoje teritorijoje įrengti papildomas erdves ir ugdymo procesui, ir kokybiškam bendruomenės laisvalaikiui“, – kalbėjo progimnazijos direktorius ir pažymėjo, kad aptverta teritorija netaps kliūtimi aplinkiniams gyventojams naudotis mokyklos sporto aikštynu – jis visada bus atviras. Tačiau atsiradus tvorai bus uždrausta automobiliams važiuoti į įstaigos kiemą priešais pagrindinį įėjimą į mokyklą bei baseiną. To prireikė, nes per daugelį metų automobiliai nepataisomai sugadino kieme paklotas plyteles, čia esantys vandens nuotekų šuliniai iškilo į paviršių. Pasak D. Kaplūno, šis kiemas nėra skirtas automobilių statymui – tam bus įrengtos vietos kitur.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas pažymėjo, kad tvoros visų pirma atsirado siekiant užtikrinti ugdymo įstaigas – mokyklas bei vaikų lopšelius-darželius – lankančių mažųjų saugumą. Jo teigimu, daugumos įstaigų teritorijos aptvertos pernai, likusių – šiemet. Lėšas tam skyrė rajono savivaldybė.

„Lopšelio-darželio „Nykštukas“ senoji tvora atitinka nustatytus reikalavimus, tad čia bus sumontuoti tik modernūs vartai. Lopšelio-darželio „Eglutė“ teritoriją juosianti tvora įrengta prieš kelerius metus, jos keisti neprireiks, o Užupio pagrindinėje mokykloje aptverta tik žaidimo aikštelė, tam panaudojant teniso kortų tinklą“, – sakė vedėjas.

V. Kalinas taip pat paminėjo, jog yra numatyta, kad tvoros apjuos ir tas ugdymo įstaigas, kurias lanko vyresni vaikai: „Tai padarysime ateityje, o dabar prioritetas skiriamas apsirūpinti IT priemonėmis, atnaujinti lauko įrenginius, įrengti lauko klases, kad pasikeitus sąlygoms čia būtų galima rengti užsiėmimus.“

„G. ž.“ inform.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas