Asociatyvi nuotrauka.

Jaunimas

Devynios ugdymo įstaigos puoselės savo sodus

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 

Taujėnų ir Želvos gimnazijų, „Šilo“ progimnazijos, Vidiškių ir Pabaisko pagrindinių mokyklų, vaikų lopšelių-darželių „Nykštukas“, „Buratinas“, „Eglutė“ bei „Vaikystė“ teritorijose pasodinti 72 kriaušių bei obelų sodinukai.

Visos šios ugdymo įstaigos dalyvauja 2017 m. rugsėjo 1 d. startavusioje Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje, kuriai įgyvendinti teikiama Europos Sąjungos finansinė parama. Šiais mokslo metais mokyklos ir vaikų lopšeliai-darželiai yra kviečiamos susikurti savo sodą. Vaikai taip skatinami įsitraukti į sodininkystės darbus, susipažinti su sodinukų veislėmis, kriaušių bei obuolių auginimo ypatumais, vėliau medelius prižiūrėti, puoselėti bei ragauti išaugintus gardžius vaisius.

Kiekvienai ugdymo įstaigai skirti iš Babtų medelyno įsigyti 5 obelų (‚Florina‘, ‚Ligol‘, ‚Šampion‘, ‚Rubin‘ arba ‚Auksis‘) ir 3 kriaušių (‚Konferencinė‘ ir ‚Mramarnaja‘) sodinukai. Juos pristatė ir ugdymo įstaigos atstovo nurodytoje vietoje pasodino UAB „Arbora“ darbuotojai. Ši įmonė projekte dalyvauja kaip subrangovas.

Pasak UAB „Arbora“ vadybininkės Agnės Sūdžės, šį rudenį aplankyta per 1 000 šalies ugdymo įstaigų ir jų teritorijose pasodinta per 7 000 kriaušių bei obelų sodinukų.

„Šilo“ progimnazijos direktorius Darius Kaplūnas teigė, jog įstaiga turi didelę teritoriją: „Naująjį savo sodą auginsime erdvėje šalia įėjimo į Ukmergės sporto centro baseiną. Šio projekto organizatoriams ir vykdytojams visos mokyklos bendruomenės vardu dėkoju už tokią puikią edukacinę idėją. Dabar visi kartu stebėsime, kaip auga mūsų sodas, kaip jis keičiasi.“

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas