Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Ligoninėje steigiamas dar vienas COVID-19 skyrius, stabdomos planinės operacijos

Nijolė STUNDŽIENĖ

COVID-19 užkratas kol kas nesitraukia, daugeliui užsikrėtusiųjų prireikia medikų pagalbos.  Šalies gydymo įstaigos jau perpildytos, sergantieji koronavirusu gydomi ir Ukmergės ligoninėje. Įstaigos vadovybė šiomis dienomis sulaukė prašymo priimti dar daugiau ligonių ir dalį ligoninės skirti tik COVID-19 pacientams. Esant tokiai situacijai medikams tenka stabdyti kitas paslaugas, atsisakyti planinių operacijų.

 

Kaip žinia, nuo lapkričio 5-osios Ukmergės ligoninė tapo Vilniaus regiono atramine medicinos įstaiga, kurioje gydomi sergantieji koronavirusu. Vadinamasis covidinis skyrius su 28 lovomis įrengtas Vidaus ligų skyriuje. Dar vienas toks padalinys pradės veikti buvusio Kardiologijos skyriaus patalpose. Jame bus apie 30 lovų, skirtų COVID-19 ligoniams.

Kaip „Gimtajai žemei“ antradienį sakė Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka, šiuo metu veikiantis „covid“ skyrius yra beveik užpildytas, užimtos 26 lovos, dar du pacientai gydomi Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje.

„Kasdien sulaukiama naujų sunkios būklės ligonių, todėl dirbti nėra lengva“, – situaciją komentavo įstaigos vadovas. Ji neneigė, jog neišvengta ir mirčių. Šių pacientų mirties priežastis nebuvo koronavirusas, jie turėjo daug sunkių gretutinių ligų, kurios ir tapo lemtingomis.

Pasak R. Civilkos, ligoninės „covidiniame“ skyriuje gydomi ir keli ukmergiškiai.

Ukmergėje priimti COVID-19 sergančius ligonius nuspręsta gavus Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos vadovų prašymą. Kadangi ukmergiškiai medikai jau turi patirties, šiomis dienomis į juos vėl kreiptasi dėl pagalbos.

„Santaros klinikos bei kitos regiono ligoninės beveik neturi laisvų vietų koronavirusu užsikrėtusių pacientų gydymui. Todėl iki šio ketvirtadienio turime įrengti dar vieną „covidinį“ padalinį su maždaug 30 lovų“, – aiškino vyr. gydytojas.

Jis pridūrė, jog dėl to nuspręsta uždaryti ir Kardiologijos, ir Neurologijos skyrius. Jų personalas dirbs su sergančiaisiais COVID-19. Taip pat bus pasitelkiami medikai iš kitų skyrių.

Terapinio profilio ligoniai iš Ukmergės bus vežami gydytis į Elektrėnų ir Anykščių ligonines.

Neguldomi pacientai ir į Vidaus ligų skyrių – juos priima Anykščių, Elektrėnų ir Širvintų ligoninės.

„Taip pat laikinai stabdome planinių operacijų teikimą. Su pacientais, kuriems operacijos jau suplanuotos, bus susisiekta asmeniškai“, – kalbėjo R. Civilka.

Tačiau vyr. gydytojas patikino, kad skubios pagalbos teikimas Priėmimo-skubiosios pagalbos, Chirurgijos, Ortopedijos-traumatologijos, Akušerijos ir Vaikų ligų skyriuose išlieka. Taip pat toliau veikia palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius, dirba Konsultacijų poliklinika, teikiamos ambulatorinės reabilitacijos paslaugos.

„Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad pagal dabartinę, nacionaliniu mastu reglamentuotą tvarką, pacientai, kurie jaučia COVID-19 simptomus, ir kuriems reikalinga medicininė pagalba, turi kreiptis į šeimos gydytoją ar skambinti 112, bet ne važiuoti ar eiti į Ukmergės ligoninę, – aiškino R. Civilka. –  Į mūsų įstaigą, kaip Vilniaus regiono atraminę ligoninę, šiuo metu COVID-19 sergantys pacientai pervežami iš pagrindinės regiono koronavirusą gydančios įstaigos – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų.“

R. Civilka neneigė, jog ateityje, jei situacija negerės, gali tekti stabdyti veiklą ir kituose ligoninės skyriuose, juos pritaikant koronavirusu sergančiųjų gydymui.

AUTORĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • va va :
    Ligoniai bus vežami į kitus rajonus, bet niekas nieko nerašo kas juos veš, o jei nepaguldys kas parveš pvz iš Elektrėnų. Jei visą tai darys greitoji tai ko tyli "Kovai su Koroną Ordino kavalierė" Gitana Čepienė, nes iš darbuotojų žinau kad postai sumažinti. Taip kad laikykitės Ukmergiškiai,
  • Aha :
    Ukmergiskiu genocidas. Kodel sergantys visomis kitomis ligomis metami per borta? Korona viso labo dar viena liga. Visa ligonine ir visas personalas 30 ligoniu. Cia absurdas. Ar Hipokrato priesaikoje buvo zodziai - gydykit tik Korona...o nuo kitu ligu lai mirsta.
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas