Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Pinigų skolinimosi būdai ir paskolų gavimo galimybių įvertinimas

Dažnai nutinka taip, jog staiga prireikia pinigų nenumatytoms ir neplanuotoms išlaidoms padengti, todėl prieš imant paskolą yra itin svarbu išanalizuoti įvairias skolinimosi galimybes bei susipažinti su kiekvienos iš jų privalumais ir trūkumais. Paprastai netikėtas išlaidas geriau padengti savo turimomis lėšomis, tačiau kartais susiklosto taip, kad neturime tokių galimybių, todėl tenka atkreipti dėmesį į išorinius išteklius ir pagalbos ieškoti atitinkamose pinigų skolinimosi institucijose Jeigu visgi atsitiktų taip, jog nuspręsite kreiptis į atitinkamus pinigų skolinimosi fondus, atminkite, kad ne visos skolinimosi formos yra vienodos. Nesvarbu, ar norite gauti geriausią įmanomą kainą, ar jums tiesiog pinigų reikia greitai, būtina atidžiai apsvarstyti galimybes ir įvertinti paskolos gavimo riziką.

Kredito balas ir pinigų skolinimosi galimybės

Norint gauti paskolą, pirmiausia reikia patikrinti savo kredito balą. Tikėtina, jog klientai, turintys gerus ar puikius kredito balus, iš pinigų skolinimosi bendrovių gaus teigiamą atsakymą ir mažą palūkanų normą. Jei paskolos nereikia iškart, patartina skirti šiek tiek laiko, kad sukurti gerą kredito istoriją, kurios dėka galiausiai galėsite gauti paskolą su žemesnėmis palūkanomis. Tokių būdų kaip, pavyzdžiui, pavėluotų mokėjimų atlikimo, kredito ataskaitos klaidų patikrinimo ar mažų finansinių skolų grąžinimo naudojimas ženkliai pagerins skolos ir pajamų santykį, o tai gali padėti gauti mažesnę paskolos normą. Visada galite pasitikrinti, kaip paskolų įmonės įvertina būsimą klientą  bei kokios esminės sąlygos įtakoja konkrečios paskolos gavimo galimybes.

Pigiausi pinigų pasiskolinimo būdai

Skolinimasis visada kainuoja, tačiau kai kurios rūšys yra prieinamesnės už kitas, ypač jei turite tvirtą kredito profilį.

Asmeninė paskola iš banko ar kredito unijos

Tradicinės finansų įstaigos, tokios kaip bankai ar kredito unijos, paprastai siūlo mažiausias asmeninių paskolų metines palūkanų normas arba bendras skolinimosi išlaidas. Tai ypač pasakytina, jei turite gerą ar puikų kredito balą. Jei jau esate banko klientas, galite gauti papildomą nuolaidą. Kai kurie bankai taip pat siūlo privilegijas, tokias kaip nemokami finansiniai patarimai ar lanksčios mokėjimo galimybės, kurių dėka galima finansiškai tvirtai „atsistoti ant kojų“. Jei neturite gero kredito, sunku gauti patvirtinimą per banką. Be to, palyginti su kitų rūšių asmeninių paskolų skolintojais, tokiais kaip internetiniai skolintojai, lėšų gavimas užtrunka ilgiauDažniausiai paskolų davėjai yra pasirengę atsižvelgti į jūsų bendrą finansinį vaizdą. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, jog yra daugybė asmeninių paskolų rūšių, todėl būtina išsiaiškinti, kas geriausiai tinka individualiai situacijai. Kai kuriais atvejais asmeninė paskola reikalauja įkeisti turtą, pavyzdžiui, automobilį, namą ar pensijos sąskaitą, todėl gali būti dar pigesnė.

Asmeninė kredito linija

Asmenines kredito linijas dažniausiai siūlo bankai ir tai yra hibridas tarp paskolos ir kreditinės kortelės. Paskolos davėjas turės patvirtinti jūsų paraišką, atsižvelgdamas į jūsų kredito profilį, pajamas ir kitas skolas, tačiau jums reikės mokėti palūkanas tik už sumą, kurią naudojate. Tai gali būti ideali situacija skolininkams, kurie nėra tikri, koks bus jų bendras skolinimosi poreikis. Tie, kurie turi gerą ar puikų kreditą, turės geriausias galimybes gauti paskolos patvirtinimą už mažiausią galimą palūkanų normą.

Greičiausi būdai skolintis pinigų

Paskolos gavimas kai kuriais atvejais gali būti ganėtinai lengvas procesas, tačiau reikia turėti omenyje, kad kuo lengvesnės sąlygos pinigams gauti, tuo rizikingesnis ir brangesnis gali būti  finansinis sandoris.

Asmeninė paskola iš skolintojo internete

Lietuvoje yra daugybė internetinių skolintojų, siūlančių konkurencingas asmenines paskolas. Palyginti su tradiciniais skolintojais, tokiais kaip bankai ar kredito unijos, skolintojai internetu yra greitesni, nes kai kurie paskolą patvirtina ir finansuoja tą pačią dieną, tačiau konkrečias sąlygas lemia kredito balas. Internetiniai skolintojai patenkina didesnę vartotojų įvairovę, įskaitant ir tuos, kurių kredito balai blogesni. Jei norite gauti konkrečius paskolos pasiūlymus bei kitus finansinius patarimus, aplankykite šį tinklapį.

Paskola iš šeimos ar draugų

Jei neturite pakankama asmeninių lėšų, draugų rate gali būti žmogus, kuris gali paskolinti jums reikiamą sumą pinigų. Naudojantis šiuo būdu galima išvengti ilgai trunkančio oficialaus paskolos prašymo ir patvirtinimo proceso, kurio reikalauja kiti skolintojai, todėl tai idealiai tinka tiems, kuriems greitai reikia pinigų arba tiems, kurie negali atitikti reikalaujamo kredito balo. Visgi reikia turėti omenyje, jog paskolos tarp draugų ir šeimos gali sukelti konfliktą, todėl labai svarbu nustatyti abipusiai sutartas sąlygas ir turėti notaro patvirtintą dokumentą.

Skolintų pinigų grąžinimas

Nenorint, jog paskola virstų ilgalaikėmis ar nuolat didėjančiomis skolomis, reikia nuspręsti, kokiu būdu bus skolinami pinigai ir pagal kokį planą jie bus grąžinami. Rekomenduoja biudžetą nuolat ir sistemingai stebėti, atsižvelgiant į paskolos gavėjo pagrindines pragyvenimo išlaidas, skolinius įsipareigojimus ir santaupas. Kruopščiai stebėdami savo pinigus ir sukūrę sveiką skubios pagalbos fondą ateičiai, galite sumažinti tikimybę, kad kada nors vėl reikės skolintis.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas