Ukmergės Policijos komisariatas.

Kriminalai

Ragina neužkibti ant sukčių kabliuko

Asta KROGERTIENĖ

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistė

 

Lapkričio 12-osios ryte internetinėje svetainėje „skelbiu.lt“ ukmergiškių šeima rado skelbimą, kad parduodamas naudotas kavos aparatas. Jie paskambino pardavėjui, paklausinėjo apie prekę ir sutarė, kad į nurodytą sąskaitą perves 83 eurus. Pirkėjai buvo patikinti, jog sulaukus pinigų skelbimas bus ištrintas, o prekė išsiųsta kitą dieną. Po poros valandų pardavėjas atsiuntė SMS žinutę, kurioje pranešė, kad šiandien išsiųsti nespės ir tai padarys rytoj. Šis tekstas ukmergiškiams pasirodė įtartinas, pareiškėjai svarstė, gal pardavėjas rašė kitam pirkėjui, nes jie jau buvo informuoti, kada sulauks prekės.

Vakare ukmergiškiai patikrino internetinę svetainę ir joje rado tą patį skelbimą. Jis nebuvo ištrintas, bet dar ir prieš 5 valandas atnaujintas. Norėdami įsitikinti, ar ne sukčiai užsiima tokia prekyba, pareiškėjai kitu telefono numeriu pirkėjui išsiuntė SMS žinutę, teiraudamiesi, ar dar turi šį kavos aparatą. Pardavėjas patvirtino, kad turi ir rytoj galima atvažiuoti. Tačiau pasiteiravus adreso, atsakymo jau nesulaukė. Policijai pareiškimą pateikusi ukmergiškių šeima sakė, jog tinklapyje skelbiu.lt yra ir daugiau mažomis kainomis parduodamų prekių, prie kurių nurodytas tas pats telefono numeris.

Rajono Policijos komisariate dėl šio sukčiavimo atvejo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Policijos pareigūnai gyventojams nori priminti kelias apsipirkimo internetu taisykles.

Prieš pirkdami atlikite savo tyrimą; atsiskaitykite tik saugiu būdu. Prašoma tiesiogiai pervesti pinigus? Pagalvokite dar kartą; mokėkite tik tada, kai esate prisijungę prie saugaus interneto ryšio – venkite nemokamų arba viešųjų bevielių tinklų; saugokitės reklamų, siūlančių neįtikimas kainas ar stebuklingus gaminius. Jei pasiūlymas skamba per daug gerai, greičiausiai tai sukčiai; įtarę bet kokius bandymus sukčiauti, praneškite apie juos policijai, netgi tuo atveju, jei ir netapote sukčių auka.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Vy :
    Tai kodėl telefono numeriu nepaviešina ? Būtų padarytas geras darbas, o dabar kiek dar gali pasimauti . Kodėl tokie sukčiai yra nesustabdomi, atrodo paprastas būdas išsiaiškinti , kur gyvena ar pargražinti pinigus, jei banko pavedinimo padarytas mokėjimas buvo. Tačiau pas mus spraga įstatymuose (greičiausiai) , o žulikai tuo ir naudojasi.
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas