Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Išplitus koronaviruso infekcijai uždarytas lopšelis-darželis „Saulutė“

Savivaldybės administracijos direktoriaus Dariaus Varno įsakymu nuo spalio 28 dienos, trečiadienio, išplitus koronaviruso infekcijai dviem savaitėms uždarytas vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“. COVID-19 nustatytas septyniems įstaigos darbuotojams.

 

Sprendimas taikyti 14 dienų infekcijų plitimą ribojantį režimą (stabdyti ugdymo procesą) šioje ikimokyklinėje įstaigoje priimtas atsižvelgiant į  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento spalio 27 d. raštą „Dėl siūlymo taikyti infekcijų plitimą ribojantį režimą“ bei siekiant suvaldyti/sumažinti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą savivaldybės teritorijoje.

Kaip skelbiama rajono savivaldybės internetiniame tinklalapyje ukmerge.lt, nuo spalio 22 dienos vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ registruoti septyni COVID-19 ligos atvejai tarp įstaigos darbuotojų. NVSC Vilniaus departamento epidemiologinės diagnostikos metu išaiškinta, kad mažiausiai 5 darbuotojai ir 45 vaikai turėjo didelės rizikos sąlytį, todėl turi būti izoliuojami ir ugdymo procesas apribotas.

Savivaldybės administracijos vadovas įpareigojo lopšelio-darželio direktorę Gvidą Rinkevičienę vykdyti visus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento nurodymus dėl koronaviruso infekcijos plitimą mažinančių priemonių taikymo įstaigoje. Direktorei pavesta užtikrinti, kad lopšelio-darželio darbuotojai, vaikai, turėję sąlytį su sergančiuoju COVID-19, operatyviai atliktų tyrimą koronaviruso infekcijai nustatyti. Darbuotojai, kol gaus neigiamą tyrimo atsakymą, turi laikytis Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro kovo 12 d. įsakymu. Taip pat privaloma  atlikti patalpų valymą ir dezinfekciją.

Šio lopšelio-darželio vaikų tėvams, globėjams, budintiems globotojams ar dirbantiems seneliams patariama dėl nedarbingumo pažymėjimų nuotoliniu būdu  kreiptis į savo sveikatos priežiūros įstaigą. Į NVSC kreiptis nereikia.

Jeigu sveikatos priežiūros įstaiga dėl apkrovos negali atsiliepti į skambučius, nedarbingumo pažymėjimas už mažo vaiko ar vaiko su negalia priežiūrą vis tiek gali būti išduodamas atgaline tvarka, bet ne daugiau nei už 5 darbo dienas.

„G. ž.“ inform.

Genovaitės KAZIELIENĖS nuotr.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas