Aktualijos

Pasidalinti su nepasiturinčiais kvies „Maisto banko“ akcija

Jau šį penktadienį ir šeštadienį daugelyje šalies prekybos centrų su pirkėjais sveikinsis „Maisto banko“ akcijos dalyviai, kurie geros valios žmones kvies nupirkti ir su stokojančiais pasidalinti ilgiau galiojančiais maisto produktais. Planuojama, jog rudeninė „Maisto banko“ akcija vyks 69 Lietuvos miestuose ir miesteliuose, joje dalyvaus daugiau nei 300 nevyriausybinių organizacijų. Mūsų rajone norą dalyvauti akcijoje pareiškė tik dvi nevyriausybinės organizacijos – Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjunga ir Ukmergės rajono neįgaliųjų draugija.

„Dėl netikėtai pasaulį užklupusios pandemijos netekome galimybės surengti pavasarinę „Maisto banko“ akciją, kurios metu surinkdavome apie 240 tonų ilgiau galiojančių maisto produktų. Todėl ši, rudeninė, maisto produktų rinkimo akcija tampa kaip niekada svarbi – jos dėka vaikų dienos centrai, labdaros valgyklos, neįgaliuosius, senjorus, gausias šeimas globojančios organizacijos turi galimybę surinkti taip reikalingų maisto produktų, iš kurių, suformavusios maisto krepšelius, perduoda stokojantiems. Ne paslaptis, kad didžioji dalis paramos gavėjų – ligoti ar senyvo amžiaus žmonės, kuriems šis laikotarpis ypač pavojingas. Dažnai jie bijo išeiti iš namų, o savanorių atneštas maisto krepšelis tėra vienintelis kelių dienų maistas. Todėl labai prašome visų, kurie penktadienį ir šeštadienį užsuks į prekybos tinklus, pagalvoti ir pasidalinti maistu su tais, kurie šiandien neturi ko padėti ant savo pietų ar vakarienės stalo. Labai tikiu, kad kiekvienas geras ir nuoširdus darbas ne tik sugrįžta su kaupu, bet ir pamažu keičia mūsų pasaulį. Todėl širdingai dėkoju visiems, prisidėsiantiems prie šio pokyčio,“ – išplatintame pranešime teigė labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ vadovas Simonas Gurevičius.

Vis didėjantis COVID-19 atvejų skaičius šiek tiek pakoregavo ir šios „Maisto banko“ akcijos mastą. „Vietovėse, kuriose plyti pandemijos židiniai, mūsų akcija nevyks. Tačiau dedame visas pastangas, kad ten dirbančios organizacijos neliktų be maisto – jį surinksime ir atvešime iš kitų miestų. Kiekvieną dieną sekame su pandemija susijusias naujienas ir tiksliname, atnaujiname „Maisto banko“ akcijos vietas. Su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais suderinome saugumo priemones, lyginant su praėjusiais metais, stipriai sumažinome akcijoje dalyvaujančių savanorių skaičių, papildomai juos instruktuojame saugumo klausimais, visus savanorius aprūpinsime apsauginėmis kaukėmis bei pirštinėmis,“ – tvirtino S. Gurevičius.

„Maisto bankas“ informuoja, kad akcijos metu skirtingose parduotuvėse paramą maistu renka skirtingos vietos organizacijos, kurių globojamiems žmonėms ir atiteks paaukotas maistas. Kiek-vienos organizacijos pavadinimą pirkėjai gali rasti parašytą maisto produktų surinkimo punktuose ar paklausę akcijos savanorių. Na, o į pirkinių krepšelį įdėti nepasiturintiems skirtų maisto produktų pamiršusieji dalyje prekybos centrų gali nuskenuoti akcijos skrajutę ar paskambinti trumpuoju numeriu 1343 ir „Maisto banko“ veiklai paaukoti tris eurus.

Pernai pavasarinės ir rudeninės „Maisto banko“ akcijų metu buvo paaukota 490 tonų ilgiau galiojančių maisto produktų. Pavasarinės akcijos metu surinkta parama išdalinta 45 492 nepasiturintiems asmenims, o rudens akcijos metu – 43 812. „Maisto bankas“ nuoširdžiai dėkoja visiems, aukojantiems produktus, padedantiems savanoriška veikla ar aukojantiems lėšų.

Kaip „Gimtajai žemei“ sakė „Maisto banko“ komunikacijos vadovė Miglė Petronytė, Ukmergėje norą dalyvauti akcijoje pareiškė tik dvi nevyriausybinės organizacijos – Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjunga ir Ukmergės rajono neįgaliųjų draugija. Pasak M. Petronytės, informacija ir kvietimai buvo išsiųsti visoms rajono organizacijoms, kurios anksčiau noriai rinkdavo maistą nepasiturintiems, vaikų dienos centrams. „Sprendimą šįkart atsisakyti akcijos, matyt, įtakojo dabartinė situacija bei nerimas dėl plintančio koronaviruso“, – teigė komunikacijos vadovė.

Ji taip pat pridūrė, jog nevyriausybinėms organizacijoms rekomenduota dvigubai sumažinti savanorių skaičių. Pamainoje leidžiama dirbti tik trims pagalbininkams, kurių vienas dalins skrajutes, kitas dirbs surinkimo punkte, trečias vykdys koordinatoriaus pareigas.

Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos atstovai ir savanoriai maistą nepasiturintiems rinks prekybos centruose „Lidl“ (Vytauto g.) ir „Iki“ (Vilniaus g.), o Ukmergės neįgaliųjų draugijos nariai ir pagalbininkai dirbs „Maxima XX“ (Žiedo g.), „Maxima X“ (Antakalnio g.) ir „Rimi“ (Vytauto g.).

„G. ž.“ inform.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas