Asociatyvi nuotrauka.

Kriminalai, Naujausi

Iki nelaimės – tik vienas žingsnis

Statistika rodo, kad prasidėjus kūrenimo sezonui individualiuose gyvenamuosiuose namuose padaugėja gaisrų. Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Rolandas Garnys teigia, jog to priežastis – nesutvarkytos arba prastai sutvarkytos krosnys. Dažniausiai gaisras kyla dėl dūmtraukyje atsiradusių įtrūkimų, krosnies perkaitinimo, dėl iš jos iškritusių žarijų ar degančių malkų.

„Norint išvengti skaudžių nelaimių, iki šildymo sezono pradžios būtina išsivalyti ir sutvarkyti dūmtraukius, juos nubalinti, kad matytųsi aprūkę įskilimai, suremontuoti krosnis, patikrinti jų trauką ir sandarumą. O kūrenant jas – laikytis elementarių saugumo priemonių“, – primena vyresnysis inspektorius.

Pasak R. Garnio, ties krosnies pakura, jeigu grindys medinės ar iš kitų degių medžiagų, privalo būti prikaltas ne mažesnis kaip 50×70 cm skardos lakštas. Negalima perkaitinti krosnies. Patariama ją kūrenti du tris kartus per dieną po pusantros ar dvi valandas. Prie krosnies negalima džiovinti malkų, džiauti drabužių, statyti baldų. Ją kūrenant, būtina uždaryti krosnies dureles.

„Jokiu būdu ją kuriant nenaudokite degių skysčių, nes yra pasitaikę atvejų, kai dėl šios priežasties smarkiai apdegė ar net žuvo žmonės“, – įspėja Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnas.

Dar vienas priminimas – kūrenant krosnį, prieš uždarant dūmtraukio sklendę, reikia patikrinti, ar malkos visiškai sudegė. Jeigu sklendė uždaroma joms nesudegus, krosnyje pradeda trūkti deguonies ir gali susidaryti pavojinga sveikatai medžiaga – smalkės. Jos, negalėdamos išeiti per kaminą, sklinda į kambarius ir gali sukelti net mirtinus apsinuodijimus. Smalkės – bespalvės, jų negalima užuosti, todėl labai pavojingos.

Jeigu nevalytuose dūmtraukiuose užsidega suodžiai ir iš kamino pradeda veržtis kibirkštys ar net liepsnos, reikia kuo skubiau užgesinti ugnį pakuroje, sandariai uždaryti krosnies ir peleninės dureles, kad nebūtų traukos ir ugnis negautų šviežio oro, ir kviesti ugniagesius.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas