Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Ukmergėje per tris dienas balsavo per 900 rinkėjų

Spalio 5-8 dienomis vyksta išankstinis balsavimas. Jis šiuose Seimo rinkimuose, skirtingai nei anksčiau vykusiuose, truks ne dvi, o keturias dienas, ir baigsis ketvirtadienį, 20 valandą. 

Spalio 5-ąją Ukmergės savivaldybės administracijos patalpose (Kęstučio a. 3)išankstinis balsavimas vyko palyginti vangiai - savo nuomonę pareiškė 135 rinkėjai (0,4 proc. Deltuvos pietinės apygardos sąrašuose esančių gyventojų). Prieš ketverius metus renkant Seimą pirmą išankstinio balsavimo dieną savo balsą Ukmergėje atidavė 356 asmenys (1,1 proc. apygardos rinkėjų). Pirmadienį šalyje iš viso balsavo 12 980 rinkėjų. Tai yra 0,54 procento nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus. 

Antradienį balsavimas išankstiniuose rinkimuose šiek tiek įsibėgėjo. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, spalio 6 dieną Ukmergėje buvo balsavę 404 rinkėjai. Per tris dienas iš anksto balsuoti atėjo 777 gyventojai. Šalyje spalio 5-7 dienomis išankstiniame balsavime dalyvavo 66 749 piliečiai.

Spalio 7-ąją dar 168 Deltuvos pietinės apygardos rinkėjai savo balsą atidavė specialiuose punktuose, kurie buvo įrengti Ukmergės ligoninėje ir Jasiuliškių socialinės globos namuose. Šalyje tądien specialiuose punktuose apsilankė 74 537 rinkėjai.

Spalio 9 ir 10 dienomis vyks balsavimas namuose. Rinkėjus apylinkių rinkimų komisijų nariai lankys pagal grafiką.

Pasitikrinti ir pasidomėti, ar rinkėjas yra įtrauktas į balsuojančiųjų namuose sąrašus, taip pat – pareikšti pageidavimą balsuoti savo gyvenamosiose patalpose, galima paskambinus trumpuoju informacijos apie rinkimus teikimo telefonu 1855. Juo galima skambinti kasdien (įskaitant savaitgalius) nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro iš visų Lietuvoje veikiančių mobiliojo ryšio operatorių tinklų.

Rinkimų dieną – spalio 11-ąją – balsavimas rinkimų apylinkėse vyks nuo 7 iki 20 val. Deltuvos pietinės apygardos rinkėjai balsuos 28 apylinkėse – 27-iose, esančiose  Ukmergės rajone, ir vienoje, Upninkų, Jonavos rajone. Apygardos rinkėjų sąrašuose yra 31 486 gyventojai. Praėjusiuose Seimo rinkimuose, kurie vyko 2016 m. spalio 9 dieną, Ukmergės rinkimų apygardoje buvo 32 449 rinkėjai.

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti savo asmeninį rašiklį. Pamiršusiems atsinešti rašymo priemones, balsavimo vietoje bus suteikiamos daugkartinės, kurias rinkimų komisijų nariai reguliariai dezinfekuos.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Balsavau :
    Ir as balsavau. pasirinkau tikrai tinkama kandidata: tas kur gatves sutvarkys, pastatys tilta, sumazins mokescius, baigs renovuoti daugiabucius, ikurs darbo vietas ir t.t. Zinote kas jis? Teisingai...isbraukiau visus..., kaip visada. Ir taip metai is metu....

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas