Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Keičiasi policijos darbo organizavimas

Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją dėl pandemijos ir atsakingų institucijų rekomendacijas, policija keičia darbo organizavimo tvarką.

Kaip skelbiama Policijos departamento išplatintame pranešime, nuo rugsėjo 24 dienos atšaukiami visi planuoti policijos renginiai, pasitarimai, pagal galimybes darbuotojams siūloma dirbti nuotoliniu būdu. Visi susitikimai, kvalifikacijos tobulinimas ir kita veikla bus organizuojama nuotoliniu būdu, naudojant informacinių technologijų įrangą.

Policijos įstaigų vadovams nurodyta laikytis visų saugumo reikalavimų, apriboti darbuotojų fizinį kontaktą su lankytojais, tačiau darbą organizuoti taip, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas funkcijų ir uždavinių vykdymas.

Darbuotojams rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į užsienį, taip pat vengti masinio susibūrimo vietų.

Į pavojingiausius A ir B kategorijos (kuomet yra ar gali kilti reali grėsmė žmogaus sveikatai ir gyvybei) pranešimus policija ir toliau reaguos įprastu būdu. Tačiau keičiasi reagavimas į C kategorijos pranešimus (kuomet nekyla grėsmė žmogaus sveikatai ar gyvybei ir nereikalinga skubi pagalba). Pareigūnai dirbs nuotoliniu būdu iš namų ar kitos nustatytos vietos, į pranešimus reaguos ne tik telefonu, bet ir elektroniniu paštu ar naudodami vaizdo konferencinį ryšį. Jie rinks pirminę informaciją apie įvykį, spręs dėl pajėgų siuntimo į įvykio vietą, konsultacijas ir pagalbą gyventojams teiks nuotoliniu būdu (pavyzdžiui, dėl pareiškimo ar dokumentų pateikimo būdų ir t. t.). Esant būtinumui, pareigūnai nuotoliniu būdu pradės ikiteisminį tyrimą, susijusį su pranešimu, atliks galimus procesinius veiksmus.

Policija atkreipia dėmesį, kad žmogui paskambinę pareigūnai neprašys jo kontaktinių duomenų, asmeninių elektroninės bankininkystės slaptažodžių, kitos asmeninės informacijos. Jei asmeniui kils bent menkiausias įtarimas, siūloma nutraukti pokalbį ir skambinti policijos informacijos telefonu 8 700 60000.

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistė Asta Krogertienė patikino, jog Ukmergės rajono policijos komisariatas taip pat laikysis visų rekomendacijų, tačiau darbo pobūdis mažai keisis. Kol kas pereiti prie nuotolinio darbo rajono pareigūnai neketina, nes Ukmergės komisariate yra geros sąlygos, visi dirba atskiruose kabinetuose, mažai bendrauja tarpusavyje.

Pasak A. Krogertienės, rajono Policijos komisariate dar karantino metu pasikeitė reagavimas į C kategorijos pranešimus. Juos apdoroja ir nuotoliniu būdu priima, telefonu gyventojus konsultuoja trys pareigūnai. Jie pagal situaciją vertina pranešimus, sprendžia, ar būtina siųsti policijos pajėgas.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Jo :
    Petrauskui ar kiskiui skambinkit

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas