Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Sveikata

Pristatyti pirminiai populiacijos tyrimo rezultatai

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus universiteto mokslininkai pristatė pirmus populiacijos tyrimo rezultatus. Šešiose savivaldybėse vykdytas testavimas parodė, kad koronavirusu (COVID-19) persirgo nuo 1,3 iki 2,8 proc. gyventojų. Ukmergės rajone – 1,45 proc.

Gyventojų testavimas greitaisiais serologiniais testais Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų, Ukmergės, Tauragės ir Zarasų rajonų savivaldybėse truko du mėnesius – nuo liepos 10 d. iki rugsėjo 10 d. Šiuo tyrimu buvo siekiama nustatyti koronaviruso infekcija persirgusių gyventojų dalį Lietuvoje, remiantis specifinių antikūnų tyrimų duomenimis.

Kvietimai išsitirti elektroniniu paštu buvo išsiųsti beveik 22 tūkst. gyventojų, vyresnių nei 18 metų. Dalyvauti tyrime sutiko kiek daugiau nei 3 tūkst. žmonių.

Pirminiai rezultatai parodė žymius teritorinius COVID-19 seropozityvumo netolygumus: seropozityvių gyventojų procentas svyravo nuo 1,31 Vilniuje iki 2,83 Kaune. Du trečdaliai seropozityvių tiriamųjų nejautė COVID-19 būdingų ligos simptomų.

Paanalizavus teigiamus testo įvertinimus gavusius gyventojus buvo nustatyta, kad: 34,5 proc. jų serga viena ar keliomis lėtinėmis ligomis; 3,4 proc. šiuo metu jaučia koronavirusui būdingus simptomus; 31,8 proc. nuo kovo 1 d. iki tyrimo dienos jautė nors vieną koronavirusui būdingą simptomą; 25,9 proc. anksčiau jau buvo atliktas testas dėl koronaviruso infekcijos ir beveik pusei (40 proc.) iš jų (kuriems jau buvo atliktas testas) buvo gautas teigiamas atsakymas; 13,8 proc. turi savo aplinkoje žmonių, kuriems buvo nustatyta ši infekcija.

Šiuo metu pradedama detali duomenų analizė, kuri padės įvertinti tikrą epidemiologinę situaciją šalyje.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas