Nuomonių telefonas

Koronavirusas koreguoja ir religines apeigas

Į redakciją paskam-binusi Lyduokiuose gyvenanti laikraščio skaitytoja teiravosi, kodėl per Žolinę – Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventę – Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje mišių metu nebuvo pašventintos tikinčiųjų atsineštos gėlių puokštės. Lyduokietė sakė, kad žmonės iš maldos namų išėjo nusivylę. Todėl ji norėjo paklausti, gal pasikeitė tradicijos? Neva anksčiau visada švęstu vandeniu būdavo pašlakstomi žolynai, kuriuos parsinešę žmonės laikydavo už šventųjų paveikslų, kad saugotų namus.

Ukmergės Švč. Trejybės ir Lyduokių Šv. arkangelo Mykolo parapijų klebonas Šarūnas Petrauskas paaiškino, jog tradicijas pakeitė koronavirusas: „Būtent dėl saugumo šiuo metu stengiamės viešose vietose nenaudoti šventinto vandens. Jo nėra po kryžiumi, taip pat ir apeigose nešlakstome nei tikinčiųjų, nei žolynų.“

Tačiau klebonas patikino, jog Lyduokių bažnyčioje vykusių Mišių pabaigoje vyko žolynų šventinimas malda ir palaiminimu.

Pasak kunigo, prasidėjus viruso plitimui, buvo Kauno vyskupo įspėjimas kuo mažiau apeigose naudoti šventinto vandens. Š. Petrausko teigimu, kunigai patys turi nuspręsti, ar naudos šias priemones, ar jų laikinai atsisakys.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas