Iškyla dviračiais.

Sportas

Šachmatininkų stovykla

Virginija SAVICKIENĖ

Liepos 13–19 dienomis jaunieji šachmatininkai laiką leido stovykloje, kuri vyko prie Platelių ežero Plungės rajone. Vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai – pirmiausia dėl noro keliauti ir pažinti Žemaitiją, taip pat žaidimą šachmatais galėjome derinti su pramogomis gamtoje.

Vaikai kasdien 2–3 valandas kėlė meistriškumą žaisdami šachmatais turnyre arba asmeninėse treniruotėse, kurias vedė šachmatų klubo ,,Juodasis rikis“ narė Asta Valčiukienė. Po to laukė aktyvios pramogos gamtoje. Daug vaikščiojome ežero pakrantėse esančiais pažintiniais takais, aplankėme visas apžvalgines aikšteles, nuo kurių atsiveria nepakartojami vaizdai į Platelių ežerą. Važinėjomės dviračiais, aplankėme Siberijos apžvalgos bokštą.

Platelių dvaro parke pamatėme medžių, įtrauktų į Lietuvos saugomų gamtos paveldo objektų sąrašą, 200 metų senumo liepą ir vinkšną, storiausią Lietuvoje Raganos uosį. Vaikai sužinojo, kad Platelių parke gyvena net septynios šikšnosparnių rūšys bei kitų retų gyvūnų. O labiausiai stovyklautojus džiugino vandens pramogos: jie ne tik daug maudėsi ežere, bet ir plaukiojo su jachta bei vandens dviračiais.

Nuvykę į Žemaitiją nepraleidome progos aplankyti ir šaltojo karo muziejaus. Gidės pasakojimai, eksponatai ir muziejaus erdvės paliko įspūdį ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Paskutinį vakarą praleidome kalbėdami apie stovyklos nuotykius ir patirtis bei gaminome suvenyrus iš to, ką radome per savaitę vaikštinėdami gamtoje. Tai pirmoji šachmatininkų stovykla, bet tikriausiai ne paskutinė, nes daugelis dar nenorėjo važiuoti namo.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas