Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Sveikata

Ir Ukmergės gyventojus kvies pasitikrinti greitaisiais testais

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Vilniaus universitetas liepos 10-ąją pradėjo suaugusių Lietuvos gyventojų seroepidemiologinį tyrimą. Naudojant greituosius serologinius testus šešiose tiriamose teritorijose bus siekiama nustatyti užsikrėtusiųjų bei persirgusiųjų koronavirusine infekcija skaičių. Taip pat bus tiriama, kokia dalis šalies gyventojų persirgo SARS-CoV-2 infekcija to nežinodami arba su minimaliais klinikiniais simptomais.

„Šis populiacijos tyrimas padės nustatyti tikrąjį susirgimų mastą mūsų šalyje ir sužinoti daugiau apie patį virusą. Gauti duomenys padės tiksliau prognozuoti infekcijos plitimą,“ – teigiama visuomenei išplatintame pranešime.

Iš viso numatyta ištirti per 6,5 tūkst. atsitiktinai atrinktų vyresnių nei 18 metų asmenų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Tauragės, Zarasų ir Ukmergės rajonų. Atsižvelgdama į vietovių gyventojų sudėtį pagal lytį ir amžių, asmenis tyrimui atsitiktiniu būdu atrinks valstybės įmonė „Registrų centras“.

Tyrimui atrinkti gyventojai paštu gaus kvietimus ir išsamią informaciją. Jie bus pakviesti atvykti į nurodytą sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje atsakys į klausimus apie COVID-19 simptomus, kontaktus su sergančiuoju, esančias lėtines ligas.

Greitajam serologiniam testui iš jų bus paimtas nedidelis kapiliarinio kraujo (iš rankos piršto) mėginys, per 10-15 min. paaiškėjus rezultatams, jie bus išsyk pranešti ir asmeniui, ir tyrimą atliekantiems mokslininkams.

Pirmieji kvietimai dalyvauti tyrime atrinktus gyventoju turėtų pasiekti per artimiausias porą savaičių, o apibendrinti rezultatai bus paskelbti baigus tyrimą.

Seroepidemiologinis tyrimas – svarbus indėlis ne tik į COVID-19 epidemijos valdymą bei prognozavimą, bet ir į gilesnį šios ligos pažinimą.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Daiva :
    Norėčiau su dalyvauti
  • Rita :
    Pageidaučiau kad man būtu atliktas testas.
  • Nijole Ukmerge :
    Puiku norėčiau sudalyvauti
  • Galina :
    Saunu!!!!!
  • Valė :
    Labai gerai,puiku.Norėčiau sudalyvsuti.

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas