Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Akinių lęšių tipai ir rėmelių medžiagos: kaip išsirinkti?

Kai pastebite, kad prastai matote į tolį arba liejasi skaitomos raidės – metas užsukti į optiką, kad sužinotume, kokie korekciniai akiniai jums padėtų vėl viską aiškiai matyti. Bet ar kada susimąstėte, koks būtent skirtumas tarp skaitymo ir tolio akinių? Ar kaip žinoti, kokios rūšies lęšius įsigyti: skaidrius, fotochrominius ar dažytus? Galiausiai, patys akinių rėmeliai taip pat būna iš skirtingų medžiagų, tad kuo jos skiriasi?

Kaip korekciniai akiniai padeda geriau matyti

Jeigu neaiškiai matote į tolį, susidūrėte su dažniausiai pasitaikančia regėjimo problema – trumparegyste. Taip nutinka dėl to, kad į akis patekę šviesos spinduliai, kurie perteikia vaizdą, susikerta prieš tinklainę. Dėl to tolio akinių lęšiai išgaubia spindulius, kad šie susitiktų tik tinklainėje, kur vaizdas apdorojamas tinkamai. O turint toliaregyste, spinduliai nukreipiami dar kitaip, tad susikirstų tik už tinklainės. Bet, žinoma, tai pataisoma su skaitymo akiniais, kurie išgaubia šviesą į kitą pusę, kad spinduliai vėl pataikytų į tinklainę. Skaitymo akinių dažniausiai prireikia tik kažką skaitant ar dirbant prie kompiuterio, bet tolio akiniai padės aiškiau matyti pasaulį bet kada, priklausant nuo to, kokio stiprumo lęšių jums reikia.

Skirtingi akinių lęšių tipai skirtingoms reikmėms

Užduotis išsirinkti akinius nesibaigia sužinojus reikalingą lęšių stiprumą – taip pat galite išsirinkti ir savo lęšių tipą. Skaidrūs lęšiai yra dažniausi. Iš pavadinimo aišku, kad jie visiškai skaidrūs, o pagal savo kokybę jie taip pat yra ilgaamžiai bei atsparūs įbrėžimams. Bet galbūt norite tamsių stiklų, kad net šviečiant ryškiai saulei gerai matytumėte? Tokiu atveju yra net keli pasirinkimai: jeigu norite tokių korekcinių akinių, kurie patamsėja tik reaguodami į saulės spindulius – fotochrominiai lęšiai yra puikus pasirinkimas. O jei norit, kad visada būtų tamsiau, rinkitės dažytus lęšius, kurie gerai apsaugos nuo UV spinduliuotės ir įvairios šviesos. Lęšių tipų pasirinkimą rasite ne kiekvienoje optikoje, bet jeigu užeisite įglasses on, tada į jūsų išsirinktus rėmelius bus patalpinti jūsų norimi lęšiai.

Skirtingos akinių rėmelių medžiagos ir jų privalumai

Išsirinkus lęšius telieka išsirinkti akinių rėmelius. Šie gali būti pagaminti iš skirtingų medžiagų, bet dažniausiai gaminami iš acetato arba metalo. Pradėkime nuo acetato rėmelių– jie gaminami iš medvilnės celiuliozės, ir gali būti įvairiausių spalvų. Tokie akiniai primena plastikinius, bet acetatiniai yra pranašesni tuo, kad yra lengvesni, lankstesni ir nesukelia alergijų. Kita vertus, metaliniai rėmeliai kiek patvaresni už acetatinius ir jų detalės dažnai būna plonesnės. O jei norite tokių rėmelių, kurie turėtų ir metalinių, ir acetatinių detalių, pasirinkimų taip pat yra. Svarbiausia yra tai, kad akiniai būtų patogūs ir jums patiktų.

Kai renkamės naujus akinius apie daug ką pagalvojame: kas mums tinka, kokios spalvos geriausiai atrodys, kas madinga? Bet svarbu nenusigąsti daugybės klausimų ir pasirinkimų, o tiesiog paklausti savęs, ko labiausiai norime. Dėl to nedvejokite ir ieškokite tokių korekcinių akių, jų lęšių ir tokių rėmelių, kurie jus džiugins labiausiai. O jei norite rasti visas tekste paminėtas medžiagų ir tipų kombinacijas, užsukite į glasses on parduotuvę Vilniuje arba jų svetainę internete ir tikrai rasite patinkančius akinius.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas