Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Ligoninėje pradeda veikti Chirurgijos ir Akušerijos skyriai

Nijolė STUNDŽIENĖ

Vis daugiau ligoninių Lietuvoje atnaujina darbą. Savo veiklą plečia ir VšĮ Ukmergės ligoninė. Nuo birželio 8 dienos gydymo įstaigoje pradeda dirbti Chirurgijos ir Akušerijos skyriai. Ligoninėje jau neliko koronavirusu sergančių pacientų, panaikintas ir vadinamasis Covid-19 skyrius.

 

Paslaugas atnaujina, bet mažesne apimtimi

„Gimtosios žemės“ kalbinta Ukmergės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinai Marija Švedienė sakė, kad gydymo įstaigoje šiuo metu yra per 80 pacientų, tarp kurių apie 50 – Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus ligoniai.

Ligoninės veikla oficialiai atnaujinama yra tada, kai ji parengia bei su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC) suderina paslaugų atnaujinimo ir teikimo planą, kaip turi būti užtikrinta tinkama infekcijų kontrolė, pacientų ir medikų saugumas. Karantino laikotarpiu kiekviena gydymo įstaiga pati sprendžia, nuo kada ir kokių paslaugų teikimas bus atnaujintas, kaip jos bus teikiamos – nuotoliniu būdu ar gyvai priimant pacientus, kaip bus valdomi srautai.

Kaip žinia, Ukmergės ligoninėje pastaruoju metu buvo įkurtas ir veikė atskiras padalinys, kuriame gulėjo koronaviruso lengva forma sergantys ligoniai. Įstaigos medikai, pirmieji susidūrę su COVID-19 pandemija ir ją įveikę, kartu įgijo ir darbo patirties, todėl į Ukmergę infekuoti asmenys buvo vežami ir iš kitų rajonų.

„Covid“ padalinys buvo įkurtas Ortopedijos-traumatologijos skyriuje. Jame buvo 10 lovų, skirtų koronavirusu sergantiems ligoniams. Šią savaitę, pasveikus paskutiniam pacientui, kuris buvo iš Antavilių pensionato, ir jam grįžus į globos namus, šis skyrius panaikintas. Pasak M. Švedienės, patalpas teko dezinfekuoti, iškraustyti.

Trūksta patalpų ir personalo

Nelikus koronavirusu infekuotų pacientų, Ukmergės ligoninė NVSC pateikė paslaugų atnaujinimo planą. Iki šiol įstaigoje neveikė Chirurgijos, Akušerijos, Vaikų ligų skyriai. Vyr. gydytojo pavaduotojos teigimu, dėl personalo trūkumo sergantys vaikai kol kas bus aptarnaujami Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje arba nukreipiami į kitas gydymo įstaigas.

„Stacionarinės pagalbos apimtys karantino metu vis dar išlieka sumažintos – pacientai į ligoninę guldomi planine tvarka, tik po atlikto tyrimo dėl COVID-19 infekcijos, – situaciją komentavo M. Švedienė. – Atsakymo, kuris užtrunka iki pusantros paros, pacientai laukia izoliacinėje palatoje. Jų yra visuose skyriuose, todėl dėl patalpų stygiaus priimama mažiau ligonių. Dar viena priežastis, ribojanti paslaugų apimtis, – personalo trūkumas. Esant koronaviruso grėsmei, medikai dirba komandomis. Būtent dėl to, kad nėra galimybės suformuoti dviejų srautų, iki šiol ir negali veikti Vaikų ligų skyrius.“

Nuo pirmadienio duris atversiantis Akušerijos skyrius priiminės gimdyves, tačiau jame bus laikomasi ypatingos saugos reikalavimų. Suprantama, jog gimdančios moterys negalės laukti, kol bus atliekamas koronaviruso testas, todėl skyriuje personalas dirbs su apsauginiais kostiumais, kaukėmis, skafandrais.

Perkelta Karščiavimo klinika

Šią savaitę Konsultacinėje poliklinikoje neliko Karščiavimo klinikos. Pasak vyr. gydytojo pavaduotojos medicinai, klinikoje teikiamos paslaugos išlieka, tik pacientai, atvykstantys su šeimos gydytojų siuntimais, dabar nukreipiami į Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių.

Anot M. Švedienės, Karščiavimo klinika iškelta dėl to, kad per dieną į ją atvykdavo 1–3 pacientai, o kartais nebūdavo nė vieno. Be to, ji karantino metu buvo įkurta Konsultacinėje poliklinikoje. „Dabar joje jau daugėja ir tiesioginio kontakto konsultacijų – atliekamos echoskopijos, ligonius apžiūri traumatologai, chirurgai, otorinolaringologai, dirba kiti specialistai, todėl svarbu, kad pacientai galėtų naudotis pagrindiniu įėjimu, per kurį buvo patenkama į Karščiavimo kliniką“, – kalbėjo medikė.

Nors daugėja tiesioginio kontakto konsultacijų, pašnekovė taip pat akcentavo, jog prioritetu išlieka nuotolinės konsultacijos. Vyr. gydytojo pavaduotojos įsitikinimu, telefonu galima išspręsti daug žmogui kylančių problemų, gauti atsakymus į klausimus, išsirašyti reikiamus vaistus.

Kaip informavo M. Švedienė, Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje priimami vidaus ligomis sergantys, nekarščiuojantys ir karščiuojantys, traumas patyrę bei su chirurgine patologija (apendicitu, tulžies pūslės akmenlige, išvarža ir kitomis pilvo organų ligomis) suaugę pacientai be ūminių viršutinių kvėpavimo takų (ŪVKT) simptomų; nekarščiuojantys ir be ŪVKT simptomų vaikai; gimdyvės.

Karantino metu vis dar ribotas priėmimas į dienos stacionarą bei Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių.

Leidžiama lankyti sunkios būklės ligonius

Nuo gegužės 29 dienos pasikeitė Ukmergės ligoninėje gydomų pacientų lankymo tvarka. Anksčiau tai daryti buvo draudžiama. Dabar, gavus gydančio gydytojo ar skyriaus vedėjo leidimą, leidžiama lankyti tik tą pacientą, kurio sveikatos būklė yra sunki.

Siekiant sumažinti riziką pacientams ir ligoninės darbuotojams užsikrėsti koronavirusine infekcija, būtina laikytis tam tikrų nurodymų. Pirmiausia pacientą norintis lankyti asmuo privalo turėti dokumentą, įrodantį, kad ne vėliau kaip prieš 48 val. jis atliko COVID-19 testą, kurio atsakymas yra neigiamas. Taip pat lankantis ligonį asmuo negali turėti galimo susirgimo koronavirusine infekcija simptomų (kūno temperatūra negali būti aukštesnė nei 37 laipsniai, žmogus turi nekosėti, nečiaudėti), lankymo metu nebūti saviizoliacijoje dėl epidemiologinės situacijos ir pan.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Palikite komentarą apie straipsnį

  • svetlana :
    okada jonavoj dirbs kinekologe
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas