J. Keburienė (kairėje) ir K. Bondarytė.

Sveikata

Ukmergės „greitosios“ medikai sulaukė pastiprinimo

Daiva ZIMBLIENĖ

Savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Nuo balandžio 19 dienos skubios medicinos pagalbos praktiką Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro GMP skyriuje pradėjo Utenos kolegijos absolventė Kotryna Bondarytė.

Utenos kolegijoje bendrosios praktikos slaugytojos diplomą šių metų vasarį gavusi Kotryna su ukmergiškiais medikais paromis, 2–3 kartus per savaitę, dirbs iki birželio mėnesio. Baigus šią praktiką jai bus įteiktas greitosios medicinos pagalbos specializacijos kursų pažymėjimas.

Kotryna – vienintelė iš visų kolegijos absolventų praktikai pasirinko Ukmergės miestą.

„Norėjau būti naudinga ten, kur šiuo metu medikų labiausiai reikia. Ir viską iš arti pamatyti. Patekau į be galo draugišką, profesionalų kolektyvą. Dirbti „greitojoje“ – mano pašaukimas, nes apie tai svajojau nuo vaikystės. Visus savo turėtus pliušinius žaislus ištepdavau kečupu ir „operuodavau“, – kalbėjo jaunoji medikė.

Švenčionėliuose su šeima – vyru ir 12-mete dukrele gyvenanti Kotryna prisipažino, kad ne iškart pasirinkusi bendrosios praktikos slaugytojos studijas Utenos kolegijoje. Iki tol ji septynerius metus dirbo statybose. „Na taip, esu profesionali statybininkė. Moku tekinti rąstus, sukirtinėti iš jų namus, dengti stogus ir kitus darbus. Būčiau gal dar taip ir tebedirbusi vienoje Švenčionėlių lentpjūvėje, tačiau šio sunkaus fizinio darbo buvau priversta atsisakyti dėl atsiradusių sveikatos problemų“, – sakė pašnekovė.

Gavusi greitosios medicinos pagalbos slaugytojos specializaciją patvirtinantį pažymėjimą, Kotryna darbo ieškos rajonų ligoninių GMP skyriuose, ne didmiesčiuose. „Jei nepavyks susirasti darbo pagal specialybę, tuomet įsidarbinsiu kur nors Chirurgijos skyriuje ir lauksiu vietos GMP padalinyje“, – teigė ji.

Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro GMP skyriuje slaugytoja dirba ir viena iš Kotrynos mokytojų – Utenos kolegijos dėstytoja Jolanta Keburienė. Ji pasidžiaugė savo mokine, kuri, anot jos, puikiai gali dirbti savarankiškai. „Kolegijos absolventai praktikai dažniausiai renkasi sostinės gydymo įstaigas, o Kotryna šiuo ypač sudėtingu karantino laikotarpiu atvyko padirbėti pas mus“, – kalbėjo J. Keburienė, Utenos kolegijoje sėkmingai dėstanti jau ketvirtus metus.

Praėjusią savaitę Ukmergės PSPC ir Utenos kolegija pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria remiantis abi šalys sutarė dėl glaudesnės nuolatinės studijų ir praktikos partnerystės. Utenos kolegija sudarys palankias sąlygas įstaigos darbuotojams įgyti vadybinių žinių, dalyvauti renginiuose, kvalifikacijos kėlimo kursuose. O Ukmergės PSPC, esant galimybei, priims kolegijos studentus profesinės veiklos praktikoms atlikti, dalyvaus bendruose tyrimuose, projektuose, kolegijos organizuojamuose įstaigai aktualiuose seminaruose, konferencijose, kituose renginiuose.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Pastiprinimui :
    Buvo daugiau norinčiu, bet kai Ukmergė išgarsėjo pirmuoju COVID-19 židiniu liko viena drąsuolė Kotryna. Taigi praktika ne praktika, bet Ukmergėje dirbti GMP reikia drąsos
  • Pastiprinimas :
    Eugenija Čepeliene, taigi tik praktiką ji čia atlieka-kaip sveikai atvyko, taip saveikai ir išvyks :)
  • Eugenija Čepelienė :
    Džiugu kad pasirinkote Ukmerge o ypač patekote pas gerą mokytoją kuri tikrai perduos visas žinias ir atetyje busi puiki medike kaip ir ji. Tad sveika atvykusi ir didžiausios tau sekmės

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas