Iš kairės – A. Rimkus, R. Janickas, D. Varnas ir V. Kalinas.

Aktualijos, Naujausi

Valstybė apgavo pedagogus – jie streikuos

Arvydas PĖŠINA

Lapkričio 28 dieną, nuo 8 iki 10 valandos, nedirbs 14 rajono ugdymo įstaigų – vyks įspėjamasis streikas. Tuo pačiu metu jis rengiamas visose šalies ugdymo įstaigose, kuriose veikia Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Protesto akcijai švietimiečius paskatino tai, kad valdžia neįvykdė savo pažadų – nerado žadėtų lėšų pedagogams.

Kad streikas vyks lapkričio 28-ąją paaiškėjo po profsąjungų vadovų susitikimo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija Seime. Nors valdžia žada, jog darys viską, kas įmanoma, kad įsipareigojimai būtų vykdomi, mokytojai neskuba tikėti pažadais. Dar 2017-iais pasirašytoje kolektyvinėje sutartyje numatyti Vyriausybės įpareigojimai turėtų siekti 117,6 mln. eurų. Bet skiriama suma – tik 55,5 mln. eurų. Mokytojai negauna 62,1 mln. eurų.

Ukmergės rajono ugdymo įstaigų profsąjungų vadovai, nujausdami artėjantį streiką, pasiprašė į susitikimą su rajono savivaldybės vadovais – meru Rolandu Janicku bei administracijos direktoriumi Dariumi Varnu. Susitikimo metu buvo kalbama apie artėjančią protesto akciją ir pasiruošimą jai.

Kaip pasakojo Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Ukmergės susivienijimo pirmininkas Arūnas Rimkus, dėl Vyriausybės nevykdomų įsipareigojimų labiausiai nukenčia priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogai, pagalbos mokiniui specialistai. Pastariesiems prie darbo užmokesčio nebus pridėta nė cento. Vyriausybė buvo įsipareigojusi nuo 2020 metų suvienodinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų algas su mokyklose dirbančių mokytojų darbo užmokesčiu, panaikinti švietimo sektoriaus darbuotojų pareiginių atlyginimų koeficientų intervalus, nustatant maksimalią ribą. Žadėta, kad mokytojams ir dėstytojams atlyginimai kasmet kils 10 procentų, ikimokyklinių įstaigų pedagogams – 15 procentų. Bet to nebelieka.

Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, pritardamas profsąjungų reikalavimams, priminė, kad vienintelis būdas po 5–7 metų rasti pamainą dabartiniams pedagogams yra kelti atlyginimus jau šiandien. Tai gali padėti pedagogo profesiją padaryti prestižine.

Rajono pedagogų profsąjungos vadovybė tikisi, kad rajono vadovai nedarys kliūčių organizuoti streiką ir jame dalyvauti. Taip pat nebus daromas spaudimas profsąjungos nariams, jų vadovams.

Rajono meras R. Janickas, konstatavęs, kad jeigu nepatenkinami lūkesčiai, nevykdomi susitarimai, profsąjungos turi ginti žmonių teisėtus lūkesčius. Tačiau viską reikia daryti laikantis Darbo kodekso. Streikuoti galima, bet vaikai ugdymo įstaigose negali būti palikti be priežiūros.

Susitikimo metu kilo trumpa diskusija, ką daryti streiko metu. Jeigu per jį vaikai eis į darželius ir mokyklas, streikas bus beprasmis – pedagogai bus priversti dirbti. Todėl teks pagalvoti, kaip padaryti, kad tas dvi valandas pedagogai galėtų streikuoti.

AUTORIAUS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Jurgita :
    Tėvai veda pamokas.Yra tėvų su VPU diplomais, bet jiems dirbti pilnu kruviu neduoda.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas