Į šventę atvykęs prezidentas A. Smetona pasakė sveikinimo kalbą.

„Kultūra - mūsų dvasios stiprybės šaltinis“, Kultūra, Naujausi

Smetoninėse – artėjančio prezidento jubiliejaus laukimas

Arvydas PĖŠINA

Viena įspūdingiausių rajono švenčių pelnytai vadinamos Smetoninės. Šiųmetis renginys, organizuotas minint 144-ąsias kraštiečio prezidento Antano Smetonos gimimo metines, į Užugirį sukvietė būrį ukmergiškių ir rajono svečių. Smetoninėse skambėjo iškilmingos kalbos, prezidento sveikinimas ir koncertas, rinkta gražiausia, protingiausia ir elegantiškiausia šventės ponia. Taip pat buvo renkamos aukos kitais metais iškilsiančiam prezidento A. Smetonos paminklui.

Prasidėjusi šv. Mišiomis Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje Lėne, šventė persikėlė prie Užugirio mokyklos-muziejaus. Smalsuoliai galėjo apžiūrėti buvusią mokyklą ir įspūdingą rajono medžiotojų būrelių medžioklės trofėjų parodą.

Susirinkusieji prie Užugirio mokyklos-muziejaus pirmiausia buvo pakviesti sugiedoti „Lietuva brangi“, kurią pradėjo operos solistė Eugenija Klivickaitė. Sveikindamas renginio dalyvius rajono meras Rolandas Janickas paminėjo, kad kaimui padovanodamas mokyklą prezidentas suprato, jog švietimas yra valstybės pagrindas. Jis išreiškė viltį, kad kitais metais čia atsiras dar „vienas pagarbos ženklas mūsų gerbiamam prezidentui“ – paminklas. Ir pakvietė prie to prisidėti. Taip, kaip tauta švenčiant A. Smetonos 60-mečio jubiliejų rinko aukas prezidento rezidencijai prie ežero pastatyti, taip dabar aukoti paminklo statybai. Meras pacitavo prezidentą – „nebūkim pasipūtę, nebūkim išdidūs, būkim nuolankūs ir kurkim Lietuvą drauge“.

Mokslinį pranešimą apie A. Smetonos vaidmenį valstybėje perskaitė humanitarinių mokslų daktaras, docentas, istorikas Algimantas Kasparavičius.

Susirinkusieji „Užugirio kieme“ galėjo pažaisti šachmatais, parašyti 100-mečio laišką Lietuvai, įsigyti skanėstų ir suvenyrų amatininkų turgelyje, nusifotografuoti tarpukario fotoateljė, paskaitinėti „smetoniškų“ pletkelių ir juokelių, pabendrauti su ANBO lakūnais ir pašaudyti „Miško brolių“ šaudykloje, aplankyti parodą „Dviratis tarpukario Lietuvoje: ir važiuoti, ir pasipuikuoti“. Atvykusiųjų laukė dar visokios akcijos, edukacinės palapinės ir smagios akimirkos.

Senoviniu automobiliu, lydimas „Miško brolių“ eskorto, į šventę atkakęs prezidentas Antanas Smetona (Taujėnų mėgėjų teatro „Bičiuliai“ aktorius Darius Kaplūnas – red.), pasveikintas burmistro ir jaunojo jo padėjėjo bei sutiktas su duona ir druska, iš dvaro balkono pasakė sveikinimo kalbą. Joje jis paminėjo ne tik sunkius kelius nuėjusią valstybę, bet ir pakvietė pamatyti, jog turime bendrų, o ne skirtingų ypatybių. Nes „dabar atėjo tas metas, kai visos upės turi tekėti viena vaga, tam, kad išsaugotume tautinį savarankiškumą“.

Po prezidento sveikinimo renginio vedėjai – Napoleonas ir ponia Liuba – pakvietė „Miško brolių“ karininkus išrinkti gražiausias ir elegantiškiausias ponias, kurios turėjo pašokti grojant retro grupei „Randevu“ iš Kauno, atpažinti senovinius buities rakandus. Šventėje tarpukario Lietuvos šlagerių pradininko Danieliaus Dolskio dainas dainavo Egidijus Sipavičius, grojo Kauno bigbendas, pasišokti kvietė „Alytaus miestelėnai“.

Retro stiliumi apsirengusios merginos nešiojo reklamas bei kvietė ir kitais metais apsilankyti Smetoninėse. 2019-iais jos vyks rugpjūčio 10-ąją.

AUTORIAUS nuotraukos

Garbusis kraštietis sutiktas su duona ir druska.

Rinkimuose dalyvavusios viešnios turėjo pašokti.

Smetoninėse išrinkta gražiausia, protingiausia ir elegantiškiausia šventės ponia.

Buvusioje Užugirio mokykloje veikia įspūdinga rajono medžiotojų būrelių medžioklės trofėjų paroda.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Buvusių nebuna :
    Kaip šventė gali apsieiti be Janicko?

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas