L. Baublienė (dešinėje) projektą pristatė žiniasklaidos atstovams.

Aktualijos, Naujausi

Startavo visas šalies savivaldybes apjungęs projektas

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė 

Liepos 12-ąją Ukmergėje startavo naujas, gyventojus po savo šalį skatinantis keliauti turizmo projektas „Surink Lietuvą“.

Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro inicijuotame projekte dalyvauja visos 60 šalies savivaldybių. Jo tikslas – kiekviename aplankytame krašte įsigyti to krašto formos magnetuką, o surinkus visas 60 dalių, sujungti jas į vieną visumą – Lietuvos žemėlapį.

Šio žemėlapio kūrimas užtruko net devynis mėnesius, informacija, bendradarbiaujant su turizmo informacijos centrais, muziejais, bibliotekomis, regioniniais parkais ir kitomis įstaigomis, buvo renkama iš visos Lietuvos.

Visos šalies savivaldybės atsiuntė informaciją apie savo kraštą. Pristatymai buvo įvairūs – nuo trijų sakinių iki keturių lapų. Tada turėjome iššūkį tuos surašytus žodžius paversti paveikslėliais“, – sakė šio projekto idėjos autorė, Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Lina Baublienė.

Ši užduotis buvo patikėta grafikos dizainerei ir iliustruotojai Eglei Zubkovienei. Ji turėjo kruopščiai išanalizuoti visus aprašytus objektus, pažiūrėti, kaip jie atrodo ir įtalpinti į tą dydį, į tą formą, kuri priklauso konkrečiai savivaldybei.

Tai pirmas tokio pobūdžio projektas, apjungęs visą Lietuvą. Neabejojame, kad jis prisidės prie vietinio turizmo aukso amžiaus, juk kelionės po savo šalį ir atradimai regionuose yra tikras magnetas turistams!“ – projektą palaiko laikina Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Daugeliui Lietuva dar yra neatrastas kraštas, turintis ką papasakoti, parodyti ar pasiūlyti padegustuoti. Kiekvienas žemėlapio „Surink Lietuvą“ magnetukas – tai lyg atskira istorija. Ukmergės krašto magnetukas pristato mieste stūkstantį piliakalnį ir dainuojančius balandžius, Akmenės – dinozaurus ir drugelius, Marijampolės – kates, kurias taip mylėjo grafienė, o kur dar kiti, su gausybe dvarų, bokštų, įdomių asmenybių… Jčūsų laukia 60 įdomiausiu pasakojimų, potyrių ir nuotykių.

Visas šias kelionių po Lietuvą istorijas taip pat galėsite išgirsti per radijo stotį „Extra FM“, kuri kiekvieną savaitę pakvies aplankyti ir susipažinti vis su nauju rajonu. Dar vienas šio projekto partneris – UAB „Kautra“. Šis vežėjas skatins keliauti po Lietuvą suteikdamas nuolaidas.

Visus šiuo projektu susidomėjusius raginame paskubėti įsigyti savo krašto detalę, nes kol kas, pradžiai, yra išleista tik 1 000 Lietuvos žemėlapių „Surink Lietuvą“.

AUTORĖS nuotraukos

Surinkus 60 magnetukų galima sudėlioti Lietuvos žemėlapį.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Vytautas :
  Viskas cia gerai, zmones, pozityvo truputi. Pastebejau,kad viskas Jums yra blogai. Pasidziaukime,kad tokia ideja kilo Ukmergiskiai, kad emesi iniciatyvos. O Jus,ka apart geresnio gyvenimo darote, apart komentaru rasymo? Moteriske yra turizmo direktore,tai ir dirba pagal pozicija.
  • Apart :
   O tu Vytui, apart (tokio žodžio nėra lietuvių kalboj) ką veiki? Jei tau magnetukų rinkimas atrodo darbu, o ne hobiu, tai viskas čia gerai tik centro direktorei ir mero fotografei, apie tai rašančiais rašinėlius
 • Anonimas :
  Rajono vadovams tik zemelapius ir tepavyksta sukurti . Kariniam miestely Janickas su Boskeviciene svaigsta apie zemelapi dabar Linute nepasiduoda savo zemelapi kuria. O kada dirbsit?
  • Darrrbas :
   O kokio darrrbo nori? Kuo ne darbas magnetukus rinkti?
   • Darrrbas :
    O jokerio Janicko fotografei ir reklamos platintojai Zimblienei apie tuos madnetukus rašyti-kuo ne darrrbas?
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas