Iš kairės: A. Karalis, V. Ivanauskienė, L. Gerulskienė, V. Rabazauskaitė su sūnumi Karoliu, A. Kuliešis, T. Samuolė. Nijolės STUNDŽIENĖS nuotr.

„Kultūra - mūsų dvasios stiprybės šaltinis“, Kultūra, Naujausi

Aptarti konkurso rezultatai, pasidalinta planais

Praėjusiais metais „Gimtosios žemės“ redakcija paskelbė konkursą „Ukmergė – fotoobjektyve“ ir pakvietė nuotraukose užfiksuoti gimtojo krašto kampelius, išskirtinius bruožus, ypatybes bei kitas akimirkas.

Savo fotografijas pateikė devyni autoriai, į redakciją atsiuntę 185 nuotraukas. Kiekvienas fotografas rinkosi sau priimtiniausią, mėgiamiausią temą.

Fotografijas vertino komisija: savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Lolita Gerulskienė, fotomenininkai Albinas Kuliešis ir Danielius Karalis.

Komisijos nariai, išsakydami savo nuomonę, pateikė argumentus, kodėl savo balsus atidavė būtent už vieną ar kitą autoriaus fotografiją.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausiai balų įvertintos Vilmos Rabazauskaitės nuotraukos, taip pat pažymėtos Vijolės Ivanauskienės, Tomos Samuolės fotografijos.

Konkurso rezultatai aptarti susitikime, vykusiame „Gimtosios žemės“ laikraščio redakcijoje. Jame dalyvavo konkurso prizininkės, komisijos nariai, taip pat fotografė Nijolė Paškauskienė, kuri parodė daug iniciatyvos organizuojant konkursą.

Pokalbio metu fotografės papasakojo apie pomėgį laiko akimirkas sustabdyti nuotraukose, kokios temos labiausiai patinka.

Laureate tapusi V. Rabazauskaitė dirba Jasiuliškių socialinės globos namuose. Ji pasakojo, kaip pradėjo fotografuoti: „Turėjau tokį menkutį fotoaparatą. Buvo žiema, nufotografavau vaiką tarp apsnigtų obuoliukų. Pamačiusi nuotrauką kolegė pasiūlė ją nusiųsti į TV3 – žinių laidos metu, po pranešimo apie orų prognozę, rodomos žiūrovų atsiųstos gražiausios nuotraukos. Į šį pasiūlymą numojau ranka. Kitu atveju įamžinau baltos krušos užbertą išdygusį raudonikiuką. Artimieji pradėjo įkalbinėti, kad šitą nuotrauką vis dėlto nusiųsčiau į televiziją. Taip ir padariau. Kai laidos metu fotografiją parodė, tai ir „užkabino“. Vėliau jau įsigijau ir tobulesnį fotoaparatą.“

Vis dėlto ji kukliai prisipažino, kad yra savamokslė ir šioje srityje dar neprilygsta kolegoms.

V. Ivanauskienė yra įgijusi saviveiklinio kino-foto meno kolektyvo vadovės specialybę, moko fotografijos vaikus. Šiuo metu dirba Jono Basanavičiaus gimnazijoje. Moteris atskleidė, kad mokslus baigė permainingais 1990–1991 metais, kai šaliai atgavus Nepriklausomybę vyravo sumaištis – buvo perkainojamos vertybės ir „vieni išsiskirstė į kairę, kiti – į dešinę“… Tuomet ji nutolo nuo savo profesijos, tačiau prieš vienuolika metų, gimus trečiam vaikui, vėl grįžo prie fotografijos.

Vijolė neslepia, kad ji nelabai mėgsta portretus, tačiau gilinasi į gamtą, užsiima makrofotografija.

T. Samuolė mokėsi Antano Smetonos gimnazijoje, vėliau įstojo į Vilniaus universitetą, baigė bakalauro, magistro studijas. „Sekėsi visi mokslai, mėgau literatūrą, tačiau fotografija neužsiėmiau. Bet kai pradėjau dirbti, supratau, kad pirmasis mano pirkinys bus fotoaparatas… Ir štai jau ketvirtus metus fotografuoju“, – pasakojo Toma.

Ir pridūrė, jog nusipirkusi fotoaparatą fotografavo viską. Kad sužinotų kuo daugiau šio meno paslapčių, lankė seminarus, konferencijas, nepraleidžia jų ir dabar. Mergina prisipažįsta, kad labai mėgsta fotografuoti žmones – ypač vaikus. „Man patinka psichologinis bendravimas fotosesijos metu, taip pat tai galimybė susipažinti su daugeliu įdomių žmonių, išplėsti savo akiratį. Iš tiesų saulėlydis labai gražu, bet žmonės yra išskirtiniai“, – kalbėjo ji.

Nors fotografija kol kas yra tik jos pomėgis, tačiau T. Samuolė jėgas jau išbandė ir fotografuodama vestuves, krištynas, vaikų šventes. „Tikiuosi, kad ateityje galbūt galėsiu iš fotografavimo ir pragyventi“, – neslėpė planų Toma.

Žinomi fotografai A. Kuliešis, N. Paškauskienė, D. Karalis pasidalino mintimis apie savo darbą, planus.

L. Gerulskienė kalbėjo apie tai, kad Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio proga planuojama išleisti fotoalbumą, kuriame būtų įamžinta šimtas rajono gyvenimo akimirkų. Ji pakvietė fotografijos meistrus pradėti mąstyti, kokius svarbiausius, gražiausius ne tik dabarties, bet ir istorinius momentus užfiksuoti, kurie patektų į istorinę nuotraukų knygą.

REDAKCIJA

 

T. SAMUOLĖS nuotr.

V. RABAZAUSKAITĖS nuotr.

V. IVANAUSKIENĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas