Aktualijos, Naujausi

Teritoriją prie bažnyčios pavertė automobilių stovėjimo aikštele

Įvyko Ukmergės rajono savivaldybės administracijos saugaus eismo komisijos posėdis. Jam pirmininkavo rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas, dalyvavo savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas, komisijos pirmininko pavaduotojas Aidas Dutkus, sekretorė – Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos poskyrio vyriausioji specialistė Aida Kravcova, nariai – Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Gediminas Narbutas, Savivaldybės tarybos narys Darius Varnas, Ukmergės miesto seniūnė Zita Pečiulienė, Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono PK Reagavimo skyriaus viršininkas Vladas Butkus.

Ribos stovėjimą

Į Saugaus eismo komisiją kreipėsi Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Šarūnas Petrauskas dėl draudžiamųjų kelio ženklų „Stovėti draudžiama“ įrengimo prie įvažiavimo į šių maldos namų teritoriją ir šaligatvio bortų pažymėjimo geltona brūkšnine linija.

Komisijos nutarimu šaligatvio bortai bus pažymėti, o pastatyti kelio ženklą rekomenduota parapijiečių lėšomis.

Pageidauja „gulinčių policininkų“

Saugaus eismo komisija gavo kolektyvinį Vilkmergėlės gatvės gyventojų prašymą šioje gatvėje apriboti automobilių greitį įrengiant „gulintį policininką“.

Posėdžio metu nutarta pasiūlyti šios gatvės gyventojams patikslinti pageidaujamos greičio mažinimo priemonės įrengimo vietą ir pristatyti aplinkinių namų gyventojų sutikimą dėl jos įrengimo, nes po greičio ribojimo kalnelio įrengimo gatvėje gali padidėti triukšmo lygis.

Gavus Vilkmergėlės gatvės gyventojų sutikimą, greičio ribojimo kalnelis bus įrengtas.

Vienas siesikietis taip pat pageidavo įrengti greičio ribojimo įrenginį šalia kapinių esančioje šio miestelio Laisvės gatvėje.

Priimtas nutarimas, kad gavus Siesikų seniūnijos seniūno, Siesikų miestelio bendruomenės bei aplinkinių namų gyventojų prašymą įrengti šią eismo saugumo priemonę, dėl „gulinčio policininko“ bus kreiptasi į VĮ „Vilniaus regiono keliai“.

Punių ir Baublių kaimų gyventojų prašymai bus patenkinti

Kolektyvinius prašymus dėl kelio ženklų įrengimo pateikė Taujėnų seniūnijos Punių ir Vidiškių seniūnijos Baublių kaimų gyventojai. Puniškiai pageidavo, kad prie kaimo teritorijos ribų būtų pastatyti nurodomieji kelio ženklai „Gyvenvietės pradžia“ ir „Gyvenvietės pabaiga“, tuo pačiu transporto priemonių greitį apribojant iki 50 kilometrų per valandą. Baubliškių noras – apriboti transporto priemonių greitį Rečionių, Baublių ir Obelių kaimuose iki 40 kilometrų per valandą.

Komisija įpareigojo Taujėnų seniūniją įrengti nurodomuosius kelio ženklus „Gyvenvietės pradžia“ ir „Gyvenvietės pabaiga“ prie Punių kaimo teritorijos ribų.

Vykdant baubliškių pageidavimą nutarta su prašymu kreiptis į VĮ „Vilniaus regiono keliai“, kad minėtose vietose būtų įrengti draudžiamieji kelio ženklai, ribojantys greitį iki 50 kilometrų per valandą. Taip pat bus prašoma apsvarstyti galimybę kelyje Rečionys–Obeliai išasfaltuoti žvyrkelio ruožus.

Ąžuolų gatvėje – nesaugu

Saugaus eismo komisija gavo skundą dėl eismo Ąžuolų gatvėje. Jame rašoma, kad važiuodami šia gatve kai kurie automobilių vairuotojai nesilaiko Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir žymiai viršija leistiną greitį. Tai kelia pavojų pėstiesiems, dviratininkams.

Posėdžio metu nutarta informuoti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariatą apie sudėtingą automobilių eismo situaciją Ąžuolų gatvėje ir siūlyti skirti didesnį dėmesį transporto priemonių greičio kontrolei.

Medžių neliks

Posėdžio metu atkreiptas dėmesys, kad Jaunimo–Laukų–Nuotekų gatvių sankryžoje matomumą blogina čia sulapoję medžiai.

Komisija nutarė rekomenduoti eismui trukdančius medžius, suderinus su savivaldybės administracija, pašalinti.

Bandys spręsti problemą

Jau senokai egzistuoja problema dėl daugiabučių kiemuose netvarkingai statomų automobilių. Jie paliekami ant šaligatvių, žaliųjų vejų ir pan.

Saugaus eismo komisija, svarstydama šį klausimą, bandė ieškoti būdų, kaip sudrausminti tokius vairuotojus. Kadangi tai įstatymais nenumatoma, posėdžio metu pasiūlyta apsvarstyti galimybę transporto priemonių statymo tvarką daugiabučių kiemuose reglamentuoti Ukmergės miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklėse.

Atkreiptas dėmesys į lankytinus objektus

Rajono Savivaldybės tarybos narys Vytautas Česnaitis pateikė prašymą įrengti metalinį tiltelį per šalikelės griovį, esantį Veprių seniūnijoje, Pageležių kaime.

Savo prašymą Tarybos narys motyvavo tuo, jog norintys aplankyti Lietuvos dailėtyrininkui Pauliui Galaunei (1890–1988) pagerbti pastatytą kryžių negali jo saugiai pasiekti.

Komisija nutarė kreiptis į VĮ „Vilniaus regiono keliai“, kad įmonė sudarytų galimybę lankytojams saugiai pereiti šalikelės griovį.

Savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyrius kreipėsi dėl to, kad krašto kelyje Vytinė–Vaitkuškis–Ukmergė būtų įrengti informaciniai kelio ženk-lai „Krypties rodyklė į lankytiną vietą“.

Nuspręsta pritarti prašymui ir paženklinti lankytiną objektą – Vaitkuškio dvaro sodybos frag-mentus, esančius Pabaisko seniūnijoje, Vaitkuškio kaime.

Susirūpinta neįgaliųjų transporto stovėjimo vietomis

Saugaus eismo komisijoje svarstytas klausimas ir dėl neįgaliesiems skirtų stovėjimo vietų atnaujinimo. Nutarta nustatyti neįgaliesiems skirtų stovėjimo vietų vertikalaus ir horizontalaus ženk-linimo poreikio prioritetus bei aktualumą ir jas paženklinti.

Taip pat įmonių ir įstaigų vadovams bus priminta apie būtinybę aikštelėse pagal Kelių eismo taisyklių reikalavimus pritaikyti stovėjimo vietas neįgaliųjų poreikiams, atlikti jų vertikalų ir horizontalų ženklinimą.

Nustatė perėjų papildomo apšvietimo eiliškumą

Jau ne viename Saugaus eismo komisijos posėdyje svarstytas klausimas dėl pėsčiųjų perėjų atnaujinimo eiliškumo nustatymo. Šįkart sprendimas priimtas. Numatoma įrengti pėsčiųjų perėjų papildomą apšvietimą tokia tvarka: 1. Antakalnio gatvės perėjose – prie Jaunimo g. (2 perėjos), prie PC „Maxima“, prie AB „Ukmergės gelžbetonis“. 2. Vytauto gatvės pėsčiųjų perėjose: prie sankryžos su Bažnyčios g., prie sankryžos su V. Kudirkos g. (2 perėjos: Vytauto g. ir V. Kudirkos g.), prie sankryžos su A. Baranausko g., prie sankryžos su Šviesos g., prie sankryžos su Anykščių g. (2 perėjos: Vytauto g. ir Anykščių g.), prie Ukmergės rajono policijos komisariato. 3. Kauno gatvės pėsčiųjų perėjose: prie sankryžos su Vienuolyno g. (2 perėjos: Kauno g. ir Kęstučio a.), ties Ukmergės kultūros centro pastatu, prie sankryžos su Deltuvos g. ir perėja per Deltuvos g. (2 perėjos), prie sankryžos su A. Smetonos g., prie UAB „Vilkmergės klinika“, prie Technologijų ir verslo mokyklos, prie sankryžos su Žiedo g. (2 perėjos: Kauno g. ir Žiedo g.), prie PC „Senukai“, ties miesto autobusų stotele prie AB „Umega“, prie sankryžos su Gerseniškių g., prie AB „Rokiškio sūris“ filialo Ukmergės pieninė.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • milda :
    dziaugiuosi,kad atkreiptas demesys i lauku ir jaunimo gatviu sankryza, nes matomumas vaziuojant labai blogas, ir pagaliau gyventoju savavaliskai pasodintos pusys bus pasalintos, aciu tarybos nariams, o tisiogiai aidui dutkui uz isgirsta prasyma.
  • Anonimas :
    Dėl ko Ukmerges savivaldybė turi tvirtinti klebonų projektus.Parapijiečiai juk iš Pramones ar iš toliau atvažiuoja vairuodami automobilius.Senovėje tai vaikštinėdavo su kojomis.Prieštarauju draudžiamiems ženklams, nes invalidu ženklų uždėjimas vengiant baudų būtų nekaltas melas

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas