Dainiaus VYTO nuotr.

Nuomonių telefonas

Ant daugiabučio iškabintą vėliavą pamiršo?..

Šią savaitę į redakciją kreipėsi net keli laikraščio skaitytojai, kurie stebėjosi, kodėl ant vieno iš S. Daukanto gatvės daugiabučių tebekabo valstybės vėliava. Neva ji plevėsuoja nuo liepos 6-osios.

„Iškabino ir pamiršo. Argi taip galima be reikalo ant namo laikyti iškeltą trispalvę? Žmonės žiūri ir juokiasi. Tai – pasityčiojimas iš tautinio simbolio. Kodėl niekas į tai neatkreipia dėmesio?“ – piktinosi skambinę ukmergiškiai.

Tačiau Ukmergės miesto seniūnė Zita Pečiulienė teigė nematanti tame nieko blogo: „Lietuvos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas numato, kad ant visų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat ant gyvenamųjų namų Lietuvos vėliava privalo būti iškelta tik tris kartus per metus – vasario 16-ąją, kovo 11-ąją ir liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Gyventojai, kurie to nepaiso, gali sulaukti baudų. Taip pat įstatyme nurodoma, jog Lietuvos piliečiai gali iškelti valstybinę vėliavą prie savo namų asmeninių švenčių metu, o Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai – valstybės, kurios piliečiais jie yra, vėliavą.“ Pasak miesto seniūnės, individualių namų kiemuose dažnai galima išvysti plevėsuojant trispalvę arba tautinę vėliavą su Vyčio herbu viduryje ir niekam nekyla minčių, kad tos sodybos šeimininkai negerbia valstybės simbolių ar iš jų tyčiojasi. „Nemanau, kad žmonėms reikėtų piktintis dėl ant daugiabučio namo kabančios vėliavos ir juo labiau nėra už ką bausti tų namų gyventojų“, – kalbėjo Z. Pečiulienė.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Almuntas :
    Bausti,kad kabo tvarkinga vėliava gali tik valstybės priešai.JAV valstybinę /o ir kitokią/ vėliavą matome visur ir visada.Tiesa,ten patriotizmas nėra tapatinamas su "fašizmu"

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas