Asociatyvinė pixabay.com nuotr.

Aktualijos

Partijas po rinkimų slegia skolos

Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas numato, kad kiekvienais metais iki vasario 1 dienos, iki skola bus padengta, buvęs savarankiškas politinės kampanijos dalyvis privalo pranešti Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) apie skolos įsipareigojimų įvykdymą ir įvykdymo šaltinius.

Kaip skelbia VRK, politinė partija turi teisę padengti skolos įsipareigojimus tik iš partijai nuosavybės teise priklausančio turto, gaunamų aukų ir politinei partijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų, o kiti politinės kampanijos dalyviai, fiziniai asmenys – tik iš nuosavų (asmeninių) lėšų.

VRK duomenimis, politinės kampanijos dalyviai skolos įsipareigojimų turi dar nuo 2011 m. savivaldybių tarybų rinkimų. Už šiuos rinkimus penkiolika savarankiškos politinės kampanijos dalyvių skolingi daugiau kaip 20 tūkst. Eur. Finansiniai įsipareigojimai už 2012 m. Seimo rinkimus (15 politinės kampanijos dalyvių) – viršija 174 tūkst. Eur, 2015 m. savivaldybių tarybų rinkimus (15 politinės kampanijos dalyvių) –per 133 tūkst. Eur.

Šių metų sausio 31 d. VRK duomenimis, 2016 m. spalio 9 d. Seimo rinkimų politinės kampanijos finansavimo ataskaitose nurodyti skolos įsipareigojimai siekia beveik 1,3 mln. Eur.

Praėjusių metų gruodžio 8 d. duomenimis, politinės kampanijos dalyviai buvo skolingi daugiau kaip 1 595 588 Eur. Daugiausia politinės kampanijos finansavimo ataskaitoje nurodytų skolos įsipareigojimų turėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 969 871 Eur. Kitų politinių kampanijos dalyvių skola buvo mažesnė: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų įsiskolinimai sudarė apie 287 tūkst. Eur, Darbo partijos – per 182 tūkst. Eur, partijos Tvarka ir teisingumas skola siekė apie 114 tūkst. Eur, Lietuvos socialdemokratų partijos – apie 15 tūkst. Eur, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) – apie 13 tūkst. Eur.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas