Renginyje dalyvavo pradinių klasių mokiniai.

Jaunimas

Visus sujungė šiaurietiška knyga

Šiemet Taujėnų gimnazija prisijungė prie Šiaurės ir Baltijos šalyse lapkričio 14–20 dienomis rengtos bibliotekų savaitės, kurios tema buvo ateitis. Gimnazijos bibliotekoje surengta ir Šiaurės šalių rašytojų knygų paroda.

Ankstyvą penktadienio rytą, kai tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų, mokyklų, ikimokyklinio ugdymo ir kitų kultūros ir švietimo įstaigų vyko Šiaurės šalių literatūros skaitymai, Taujėnų gimnazijos bibliotekininkė Stefanija Vilčiauskienė ir specialioji pedagogė, logopedė Asta Kaplūnienė pakvietė pradinių klasių mokinius, ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupių vaikus į aktų salę, kur vyko skaitymas balsu „Auštant“. Kadangi šiam renginiui pradinukai ruošėsi iš anksto, jie piešė piešinius nurodyta ateities tema ir paruošė parodą „Ateitis svajonėse“, kuri džiugino susirinkusius. Pagrindinė skaitymo balsu idėja – tamsiausiu metų laiku visiems kartu skaityti knygą. Renginio vedėjos pradžioje trumpai supažindino su Šiaurės šalimis, jų žymesniais vaikiškų knygų rašytojais. Demonstruojant pateiktis parodytos tų šalių vėliavos, sostinės ir išskirtiniai šalių vaizdai.

Jaukioje ir vaikiškai žaismingoje aplinkoje bibliotekininkė balsu perskaitė norvegų rašytojo Stian Hole knygą „Garmano vasara“. Tuo pat metu buvo demonstruojamos skaidrės – originalios įspūdingos knygos iliustracijos. Šiame kūrinyje aprašyti berniuko jausmai artėjant metui, kai teks eiti į mokyklą. Vėliau vaikai įsijungė į pokalbį apie savo išgyvenimus: baimes ir džiaugsmus pirmomis dienomis mokykloje ir šiuo metu. Renginio pabaigoje visi žaidė judrų žaidimą su knyga.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose dalyvavo ir penktokai su auklėtoja, lietuvių kalbos mokytoja Loreta Zdaniene. Jie skaitė vienos žymiausių vaikų rašytojų, švedės Astridos Lindgren knygas, jas nagrinėjo ir aptarė. Apie šią rašytoją ir jos kūrybą penktokai jau žinojo – buvo matę Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklį „Astrida“. Baigiantis savaitės renginiams pagal nurodytą ateities temą vaikai rašė laiškus sau patiems į ateitį. Laiškus antspaudavo vaškiniu antspaudu, visus sudėjo į bendrą dėžutę ir užrašė, kad ją atplėš besimokydami paskutinėje klasėje, 2024 metais.

Už dalyvavimą 2016-ųjų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose visos klasės buvo apdovanotos padėkos raštais.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas