Pixabay.com nuotr.

Nuomonių telefonas

Ar galima tėvams pasiimti mokinį į kelionę ne jo atostogų metu?

„Auginame pirmokėlę dukrą. Lapkritį esame su vyru suplanavę 10 dienų kelionę į užsienį. Mergaitę, kai būsime išvykę, ketinome palikti pas močiutę. Tačiau netikėtai paaiškėjo, jog jai iškilo neatidėliotinų reikalų ir ji negalės prižiūrėti anūkės. Neliko nieko kito, kaip vaiką pasiimti kartu į kelionę. Kai apie tai pasakėme jos mokytojai, išgirdome priekaištą, kad mokinė praleis pamokas. Esą keliauti reikia per atostogas. Girdėjome, jog tėvams, kurie vaiko neleidžia į mokyklą, gali būti skirta bauda. Ar tai tiesa?“ – elektroniniame laiške klausė Ramunė.

Pateiktą klausimą perdavėme rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjai Dalei Steponavičienei. Ji patikino, jog tėvų prievolė yra užtikrinti vaiko punktualų ir reguliarų mokyklos lankymą. Norint išugdyti mažųjų atsakomybę, jie nuo pirmos klasės privalo kasdien eiti į mokyklą. Būtent reguliarus pamokų lankymas prisideda prie gerų mokymosi rezultatų. Todėl tėvai, planuodami išvykas su mokyklinio amžiaus vaikais, turėtų tai daryti moksleivių atostogų metu.

„Gali pasitaikyti išskirtinių atvejų, kai moksleivis praleidžia pamokas ne dėl ligos ar kitos svarbios priežasties. Manyčiau, kad minėtuoju atveju geresnis variantas, jei pirmokė nenueitų į mokyklą ir laiką leistų kartu su tėvais, nei jiems išvykus ją prižiūrėtų nežinia kas…“ – svarstė vedėja.

D. Steponavičienė teigė, jog tokie atvejai, kai mokslo metų laiku tėvai vyksta atostogauti su mokyklą lankančiais vaikais, nėra labai reti. Ji pabrėžė, kad apie tokius atvejus privalu informuoti vaiko mokytoją. Būtina kartu aptarti, kaip mokinys kompensuos praleistas pamokas. Galbūt jam pakaks tėvų pagalbos mokantis, o gal pasivyti bendraklasius turės padėti mokytojas.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėja taip pat paaiškino, kad mūsų šalyje atvejai, kai vaikas be svarbios priežasties nenueina į mokyklą, vertinami atlaidžiai. Pirmokę į kelionę išsivežę tėvai tikrai nebūsią nubausti. Tuo tarpu Skandinavijoje į tokius dalykus žiūrima itin griežtai. Jei tėvai per mokslo metus sumanytų užuot leidę vaiką į mokyklą pasiimti kartu į kelionę, tektų gauti Švietimo ministerijos leidimą.

Norite pasidalinti savo mintimis ar sužinoti atsakymą į Jums rūpimą klausimą? Laukiame Jūsų laiškų el. paštu gzeme@gzeme.lt arba skambučių tel. nr. 8 605 19 277.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas