Straipsniai

Centro veiklos metus skaičiuoja du ąžuolai

Eglė KRIKŠTAPONYTĖ

Prieš dešimt metų Jasiuliškių socialinės globos namų dienos užimtumo centras „Ąžuolas“ buvo pirmasis toks centras Vilniaus apskrityje. Idėją įkurti šį centrą Jasiuliškių socialinės globos namų administracija parsivežė iš Vokietijos, kur buvo sužavėti neįgaliųjų užimtumu. Centras buvusiame Vidiškių vaikų darželyje pradėjo veikti baigus trejus metus trukusius pastato rekonstrukcijos, remonto darbus, kurie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai kainavo apie 300 tūkst. litų. Į jo atidarymo iškilmes buvo atvykusi tuometinė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė, kuri ne tik perkirpo juostelę, bet ir prie įstaigos kartu su kitais garbingais svečiais pasodino ąžuolą – stiprybę ir ištvermę simbolizuojantį medį...

Nuo tos įsimintinos dienos jau prabėgo dešimt metų. Šią sukaktį centro bendruomenė ir svečiai paminėjo praėjusią savaitę. Ta proga šalia dešimtus metus skaičiuojančio ąžuolo buvo pasodintas dar vienas ąžuoliukas. Linkėta, kad šis dienos užimtumo centras gyvuotų ir klestėtų šimtus metų, kaip ilgaamžiai ąžuolai...

Dienos užimtumo centre „Ąžuolas“, esančiame šalia Vidiškių pagrindinės mokyklos, teikiamos socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo, užimtumo paslaugos. Centre darbo dienomis intensyviai vyksta įvairus kūrybinis darbas. Čia lankosi apie penkiasdešimt Jasiuliškių socialinės globos namų gyventojų, iš jų aktyviausi – trys dešimtys žmonių. Iš globos namų į centrą jie važiuoja tarsi į darbą. Tokiu būdu formuojami globotinių darbiniai įgūdžiai, vyksta jų socialinė integracija, vystomas bendruomeniškumas.

Centre veikia penkios studijos – vytelių pynimo, keramikos, floristikos, rankdarbių ir muzikos. Užsiėmimus žmonės renkasi pagal savo pomėgius. Kad ta pati veikla jiems neatsibostų ir kad būtų lavinama daugiau jų gabumų, per savaitę galima lankyti kelias studijas. Darbai jose paskirstyti pagal globotinių galimybes. Vieni atlieka paruošiamuosius darbus, kiti dirba savarankiškai.

Centro lankytojų darbais prekiaujama įstaigos parduotuvėlėje. Taip pat šilumos ir jaukumo kupini Jasiuliškių socialinės globos namų gyventojų dirbiniai eksponuojami įvairiose parodose, parduodami mugėse, vykstančiose ne tik mūsų rajone, bet ir kituose šalies miestuose, net užsienyje. „Daug kur keliaujame ir dalyvaujame. Esame žinomi ir tuo labai džiaugiamės“, – šypsodamasis sakė Jasiuliškių socialinės globos namų direktorius Vilius Petrauskas.

Gaminių pardavimas didina globotinių suinteresuotumą dirbti, jų norą veikti. Be to, už lėšas, gautas iš prekybos, perkamos žaliavos studijų veikloms. Pavyzdžiui, iš Kauno atsivežama molio. Šios gamtinės medžiagos per dešimt metų centro keramikai sunaudojo daugiau nei 10 tonų.

Pasak V. Petrausko, norinčiųjų dalyvauti centro veikloje yra gerokai daugiau nei galima priimti: „Kol kas centro galimybės yra ribotos. Tačiau turime svajonę – plėsti įstaigą, kad ją galėtų lankyti kur kas daugiau nei dabar globos namų gyventojų“.

Taip pat vienas centro bendruomenės planų – gauti socialinės įmonės statusą. Tuomet, pasak direktoriaus, žmonės galėtų surinkti tam tikras detales, prietaisus ar kažką meistrauti, o už tai gautų uždarbį.

Dienos užimtumo centras „Ąžuolas“ savo dešimtmetį pasitiko atsinaujinęs, pagražėjęs, pilnas darbuotojų ir lankytojų šilumos bei nuoširdumo. Taip pat po šiemet atliktų remonto darbų čia tapo žymiai šilčiau. Buvo pakeistas pastato stogas, apšiltintos sienos. Remonto darbus atliko UAB „Baltukmės statyba“, jiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė apie 200 tūkst. litų.

Pasveikinti centro šeimininkus su jubiliejumi atvyko svečių iš kitų miestų, susirinko artimiausi kaimynai. Gražius žodžius, linkėjimus darbuotojams ir lankytojams tarė bei dovanas įteikė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Dalius Bitaitis, Socialinių paslaugų priežiūros departamento direktorius Aivydas Keršulis, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Visuomenės informavimo skyriaus vedėja Janina Butkuvienė, Prūdiškių socialinių globos namų (SGN) direktorius Bronius Juozėnas, Anykščių SGN direktorius Arūnas Kiaušas, Utenos SGN direktorius Osvaldas Žiezdrys, Zarasų SGN direktorius Juozas Stankevičius, taip pat rajono mero pavaduotojas Regimantas Baravykas, rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Valdonė Ginaitienė, Nestacionarių socialinių paslaugų centro vadovė Sigita Bakanauskienė, Vidiškių seniūnijos seniūnas Virgilijus Štaras, Kultūros centro Vidiškių filialo vedėja Janina Giedraitienė, kiti. Visiems centro svečiams buvo padovanotos molinės žvakidės, simbolizuojančios ąžuolo lapą.

Taip pat šventėje V. Petrauskas dėkojo ilgametėms dienos užimtumo centro darbuotojoms. Padėkas gavo seniausiai įkurtai vytelių pynimo studijai vadovaujanti Janina Kunigėlienė, keramikos studijos vadovė Vaiva Žakavičienė, su floristikos paslaptimis supažindinanti Veronika Jackūnienė, su pasirinkusiaisiais rankdarbių studiją dirbanti Elena Gasperskienė, muzikos mokanti Daiva Šermukšnienė. Studijų vadovės centro salę jubiliejaus proga papuošė didžiuliu ąžuolo vainiku.

D. Bitaitis perdavė socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko padėką, kuria už aktyvų ir pasiaukojantį darbą buvo pagerbta V. Žakavičienė.

Padėkota ir aktyviausiems centro nariams. Daugelis jų lanko net keletą studijų. Jasiuliškių socialinės globos namų direktoriaus padėkos buvo įteiktos keramikos, floristikos ir vytelių pynimo studijų lankytojams Vytautui Sabostijauskui ir Aivarui Ozolui, floristikos, vytelių pynimo studijų darbštuoliui Rolandui Markevičiui, ilgametei floristikos ir rankdarbių studijos narei Danutei Aguonytei, aktyviam muzikantui ir keramikui Romui Šerkšniui, ilgametei keramikos, floristikos ir rankdarbių studijų lankytojai Alinai Jakaitei, mezgėjai ir vytelių pynėjai Zitai Ščiučkaitei, auksinių rankų keramikui Vitalijui Paukščiui, aktyviausiai floristikos ir rankdarbių studijų lankytojai Alvydai Petuchovai, nuostabaus balso savininkui, kuris nepraleidžia nė vieno muzikos užsiėmimo, Genadijui Genevič, dainininkei ir buvusiai keramikos studijos lankytojai Solventai Kapačiauskaitei, ilgamečiui floristikos studijos nariui Lioniui Klumbokui, dainininkui ir vytelių pynėjui, kuris ruošiantis šventei išdažė užimtumo centro studijų patalpas, Denisui Solodiankin, taip pat vienam aktyviausių visų studijų lankytojui Dariui Mikalkevičiui. Visi šie centro globotiniai, be kita ko, yra labai atsakingi, pareigingi ir nuoširdūs žmonės.

Nuotaikingas melodijas susirinkusiesiems dovanojo muzikos studijos dalyviai. Šventę vainikavo dainos „10 metų mes kartu“ premjera ir vaišinimasis specialiai centro jubiliejui iškeptu tortu.

Padėkos raštais pagerbti aktyviausi centro lankytojai.Studijų vadovės nuolat kursto kūrybinę centro ugnį.Dainas atliko muzikos studijos nariai.Centro dešimtmečio proga V. Petrauskas (dešinėje) su D. Bitaičiu ir R. Baravyku pasodino ąžuoliuką.


Dainiaus VYTO nuotr.

2012-10-25

  

Skaityti komentarus (0)

Vardas: El. paštas:

Įveskite patvirtinimo kodą:

Captcha image


Pranešti naujieną
   Apklausa
  Vyriausybė pritarė planui, kuris iki 2023 metų padėtų pašalinti emigraciją skatinančias socialines, ekonomines ir kitas priežastis, ir tai sulaikytų tautiečius Lietuvoje bei grąžintų išvykusius į užsienį. Kaip vertinate tokius planus?
  Labai gerai, kad dedamos pastangos išspręsti šią problemą.
  Nemanau, kad tai pavyks pasiekti.
  Reikėjo anksčiau imtis priemonių.
  Balsuoti    
Laikraštyje skaitykite

Gyvenimas nepagailėjo ir džiaugsmo, ir skausmo

Ką labiausiai mėgsta lietuviai?

Vaistažolės gali ne tik gydyti, bet ir pakenkti

Siūlymas patikrinti plastikinius langus – ne nusikaltimas

Rinks draugiškiausius gamtai ūkininkus

Šaškininkai – išvykose

10 palengvinimų ieškant gyvenimo meilėsHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas