Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius laikinai perkeltas į buvusio Vaikų priėmimo skyriaus patalpas šalia Akušerijos skyriaus.

Aktualijos, Naujausi

Ligoninės priėmimo skyriuje prasidėjo kapitalinis remontas

Loreta EŽERSKYTĖ

Šią savaitę pradėtas įgyvendinti investicinis projektas „VšĮ Ukmergės ligoninės priėmimo skyriaus atnaujinimas siekiant pagerinti teikiamų paslaugų kokybę“. Su rajono savivaldybės administracija pasirašytoje sutartyje rangovas UAB „Baltukmės statyba“ įsipareigojo visus techniniame projekte numatytus remonto darbus atlikti ne vėliau kaip per 18 mėn.

Kaip „Gimtajai žemei“ teigė Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka, remonto trukmė didžia dalimi priklausys nuo finansavimo: „Jei bus skirta visa numatyta lėšų suma ir darbai nenutrūks, remontas gali būti baigtas ir iki šių metų pabaigos. Bet kuriuo atveju bus stengiamasi viską atlikti kaip įmanoma greičiau, kad pacientai ir ligoninės personalas galėtų naudotis atnaujintomis Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus patalpomis.“

Ligoninės vadovas pasakojo, kad Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius nebuvo remontuotas nuo ligoninės pastatymo. Tik maždaug prieš 10 ar 15 metų jo patalpose buvo įrengtas stiklinis postas, vadinamasis akvariumas.

Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje yra atliekamos įvairios procedūros, pirminis žaizdų sutvarkymas, imobilizacija lūžių atvejais. Esant reikalui, vykdoma stebėjimo paslauga (skyriuje šiuo metu yra 3 stebėjimo lovos). Taip pat yra teikiama mokama išblaivinimo paslauga. Esant neaiškiai paciento diagnozei, atliekami klinikiniai ir biocheminiai tyrimai, rentgenogramos, elektrokardiogramos, echoskopijos, fibrogastroskopijos, kompiuterinė tomografija.

Per metus skyriuje aptarnaujama vidutiniškai 22 tūkst. pacientų, atvykusių ne tik iš Ukmergės, bet ir aplinkinių rajonų. Paskaičiuota, jog vidutinis laikas iki medicininio pacientų rūšiavimo bei vidutinis laukimo laikas iki gydytojo apžiūros siekia po 15 min., vidutinis laikas, kurį pacientas praleidžia Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje – 5 val.

„Šiame skyriuje aptarnaujami pacientai, kuriems reikalinga skubi ir būtinoji medicinos pagalba bei vykdoma planinė pacientų hospitalizacija. Atsižvelgiant į tai, šio skyriaus veikla yra glaudžiai susijusi su bendra Ukmergės ligoninės veikla bei kitų skyrių darbu. Deja, seniai statytos ir įrengtos patalpos nebeatitinka šiuolaikinių tokio pobūdžio paslaugų teikimui keliamų standartų. Pavyzdžiui, liftai yra itin seni, dažnai genda, nėra pritaikyti dabartiniams poreikiams. Dėl netinkamai suplanuotų patalpų visi pacientai – tiek atvykę planinei hospitalizacijai, tiek dėl skubios ar būtinosios pagalbos – yra priversti laukti toje pačioje patalpoje, kur dažnai trūksta vietos, nėra kur atsisėsti“, – konstatavo ligoninės vadovas.

Taip pat jis teigė, kad Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje nepakanka kabinetų, kuriuose pacientai galėtų būti priimti bei apžiūrėti, todėl žmonėms tenka itin ilgai laukti.

„Šios aplinkybės mažina bendrą teikiamos paslaugos proceso efektyvumą bei daro neigiamą įtaką visos ligoninės veiklai ir pacientų pasitenkinimui teikiamos paslaugos kokybe“, – pripažino R. Civilka.

Pasak ligoninės vadovo, mintis pertvarkyti ir šiuolaikiškai įrengti reikalavimų teikiant skubią pagalbą neatitinkantį priėmimo skyrių kilo pernai. Pradėti rengti investicinį projektą paskatino dar ir kasmet šiame skyriuje didėjantis ligonių srautas.

„Šiais metais buvo baigtas rengti investicinis projektas ,,VšĮ Ukmergės ligoninės priėmimo skyriaus atnaujinimas siekiant pagerinti teikiamų paslaugų kokybę“, taip pat parengėme ir rekonstrukcijos techninį projektą, gavome visus statybos leidimus. Gegužės mėnesį iš Sveikatos apsaugos ministerijos išgirdome šiek tiek netikėtą ir džiugią žinią, kad mūsų projektas įtrauktas į valstybės investicijų programą ir tam numatyta skirti 591 660 Eur, dar po 52 205 Eur (po 7,5 proc.) turės prisidėti rajono savivaldybė ir VšĮ Ukmergės ligoninė. Ministerija šiais metais projekto įgyvendinimui jau skyrė 200 tūkst. Eur“, – pasakojo ligoninės vadovas.

Tik gavus informaciją apie skirtas lėšas, pradėtos viešojo pirkimo procedūros.

Paraiškas dalyvauti skelbiamose derybose pateikė trys Lietuvoje registruotos įmonės: UAB „Etijus“ (Vilnius), UAB „Hausera“ (Panevėžys) ir UAB „Baltukmės statyba“ (jungtinėje veikloje su UAB „Statybos montavimo darbai“). Paraiškoms keliamus reikalavimus atitiko UAB „Hausera“ ir UAB „Baltukmės statyba“, kurios buvo pakviestos pateikti pasiūlymus. Įvertinus pasiūlymus ir įvykdžius derybų procedūras, ekonomiškai naudingiausiu išrinktas UAB „Baltukmės statyba“ pasiūlymas už 372 559 Eur (su PVM) pasiūlytą kainą.

Pagal UAB „Eksploit“ parengtą techninį projektą 434 kv. m ploto patalpose bus įrengti du atskiri įėjimai, daugiau ligonių apžiūros patalpų (vaikams ir suaugusiems), izoliatorius, intensyvaus gydymo-reanimacijos palata, naujos 6 vietų ligonių stebėjimo palatos, kuriose prie visų lovų numatyti stebėjimo monitoriai, taip pat centrinis monitorius gydytojų poste, kuris leis medikams stebėti visų skyriaus ligonių elektrokardiogramas, kraujo spaudimą ir t. t. Taip pat bus įrengta elektroninė pacientų eilių valdymo sistema, nauji liftai ir kt. Naujoms skyriaus patalpoms bus įsigyta visa būtina ir pati naujausia bei moderniausia įranga.

Investicijų projekto „VšĮ Ukmergės ligoninės priėmimo skyriaus atnaujinimas siekiant pagerinti teikiamų paslaugų kokybę“ bendra vertė – 696 071 Eur su PVM (367 441 Eur kainuos statybos rangos darbai, 328 630 Eur – įranga ir įrengimai).

Nemažu iššūkiu įstaigai tapo tinkamų patalpų, į kurias remonto metu būtų galima laikinai perkelti priėmimo skyrių, paieškos. R. Civilka mano, kad vis tik pavyko rasti visiems priimtiną variantą. Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius perkeltas į buvusio Vaikų priėmimo skyriaus patalpas šalia Akušerijos skyriaus su atskiru įėjimu iš lauko. Prieš persikraustant buvo suremontuoti laiptai, įrengtas specialus užvažiavimas gulintiems ligoniams, taip pat atvestas deguonis į palatas, įrengtas internetas, atlikti kiti pertvarkymai.

Ligoninės vadovas tikisi, kad šie laikini pakeitimai ilgai neužtruks ir pacientams didelių nepatogumų nesudarys.

AUTORĖS nuotraukos

Įgyvendinus investicinį projektą, nuo ligoninės pastatymo neremontuotas Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius turėtų pasikeisti neatpažįstamai.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas