Šio kelio ženklo neliks – Atgimimo gatvė bus pagrindinė.

Aktualijos, Naujausi

Komisija ribojimams pritarė

Genovaitė KAZIELIENĖ

Antradienį vykusio rajono Saugaus eismo komisijos posėdžio metu buvo svarstomi keli klausimai dėl prašymų riboti automobilių stovėjimą bei greitį.

 

Užstato automobilius

Ukmergiškis kreipėsi, kad būtų įrengtas ženklas, draudžiantis automobiliams stovėti prie įvažiavimo į kiemą Miškų g. 27. Pareiškėjas savo prašymą motyvavo tuo, kad anksčiau čia ženklas buvo, tačiau pradėjus vykdyti Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projektą, jo neliko. Kai kurie vairuotojai savo automobilius palieka ir ilgesniam laikui, tai minėto namo savininkui sukelia problemų. Komisija nutarė laikinai įrengti draudžiamąjį ženklą.

Rinktis negalės

AB „Ukmergės gelžbetonis“ generalinis direktorius prašė leisti įrengti eismą draudžiantį ženklą aikštelėje, kurios dalis priklauso bendrovei. Ribojimai būtų taikomi nuo 22 val. iki 6 val.

Klausimą pristatęs savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas, Saugaus eismo komisijos pirmininko pavaduotojas Aidas Dutkus sakė, jog prie miesto stadiono įrengus koronaviruso patikros punktą, jaunimas pradėjo rinktis į šią aikštelę. Čia kartais nakčiai apsistoja ir krovininių automobilių vairuotojai. Po tokių pabuvimų lieka daug šiukšlių, kurias privalo rinkti įmonės darbuotojai. Prašymui pritarta. Ženklą AB „Ukmergės gelžbetonis“ įrengs savo lėšomis.

Teks persiorientuoti

Nutarta pakeisti pirmumo ženklus Krekšlių mikrorajone esančių Vyšnių ir Atgimimo gatvių sankryžoje. Iki šiolei pagrindinė buvo Vyšnių gatvė. Sprendimas priimtas atsižvelgus į tai, kad Atgimimo gatvė – asfaltuota, o dalis Vyšnių gatvės – žvyrkelis. Dėl to vairuotojai yra klaidinami, kuri gatvė pagrindinė, tad yra buvę ne tik smulkių eismo įvykių, bet ir įskaitinis.

Vis dėlto kai kurie komisijos nariai pastebėjo, jog vietiniai vairuotojai pripratę prie esamų ženklų, tad , matyt, bus nelengva persiorientuoti pasikeitus jų reikšmei.

Tapo nereikalingas

A. Dutkus pateikė klausimą „Dėl seno Klaipėdos g. ruožo, esančio prie Žiedo g., Ukmergėje, uždarymo“. Vedėjas paaiškino, kad po Klaipėdos gatvės rekonstrukcijos liko žvyruota šios gatvės atkarpa į Žiedo gatvę, todėl atsirado dvi sankryžos. Šiuo metu nėra reikiamybės važiuoti šia gatvės dalimi, tad ją reikėtų uždaryti ir nuimti visus čia esančius kelio ženklus. Komisija šiam pasiūlymui pritarė.

Bus sferinis veidrodis

Šventupės kaimo bendruomenės pirmininkas Vytautas Marčauskas pateikė prašymą įrengti sferinį kelio veidrodį šios gyvenvietės A. Vienuolio gatvėje. Anot pirmininko, dėl blogo matomumo čia jau įvyko smulkių incidentų. Komisijos nariai pritarė, kad sferinis veidrodis turi būti įrengtas.

V. Marčauskas taip pat prašė, kad šioje gatvėje būtų įrengtas apie 200 metrų šaligatvis, kadangi Šventupės dvarą įtraukus į turistinį maršrutą „Dvarų žiedas“, čia pagausėjo lankytojų. Jie eina važiuojamąja kelio dalimi, taip keldami pavojų savo gyvybėms.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius, Saugaus eismo komisijos pirmininkas Darius Varnas teigė, kad į šį prašymą bus atsižvelgta.

Kreipsis į Kelių direkciją

Lyduokių seniūnijos atstovė posėdžio metu įteikė 42 gyventojų pasirašytą prašymą įrengti greitį ribojančius kalnelius Nuotekų kaimo kelyje Siesartis-Skuoliai. Šis kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos, tad bus kreiptasi dėl kalnelių įrengimo.

AUTORĖS nuotraukos

Žvyruotas Klaipėdos gatvės ruožas bus uždarytas.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas