Sporto centras.

Aktualijos

Sporto centras ir Veprių mokykla turės direktorius

Nijolė STUNDŽIENĖ

Praėjusią savaitę rajono savivaldybėje turėjo įvykti konkursai užimti Siesikų gimnazijos, Veprių pagrindinės ir „Ryto“ specialiosios mokyklų bei Sporto centro direktorių pareigas. Tačiau po atrankos paaiškėjo tik dviejų švietimo įstaigų būsimi vadovai.

Kaip „Gimtajai žemei“ pasakojo rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, liepos 22-ąją konkursai surengti į Veprių pagrindinės mokyklos ir Sporto centro direktorių pareigas. Kandidatas į Siesikų gimnazijos vadovo vietą nepateikė visų reikiamų dokumentų, o į „Ryto“ specialiosios mokyklos direktorius pretendentų neatsirado.

Konkursai į šių švietimo įstaigų vadovų postus turėjo įvykti gegužės pradžioje, bet dėl užsitęsusio karantino buvo nukelti.

Kol kas laimėtojai neįvardijami, nes reikia sulaukti pažymos iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT). Pasak V. Kalino, anksčiau laimėtojai pareigas pradėdavo eiti, kai jų kandidatūras patvirtindavo rajono Savivaldybės taryba. Dabar, įsigaliojus Vietos savivaldos įstatymo pakeitimas, pakaks mero potvarkio.

Tai patvirtino ir rajono savivaldybės administracijos Personalo ir dokumentų valdymo poskyrio vedėja Kristina Bagdonavičienė. Pasak jos, STT paprastai atsakymą atsiunčia per porą savaičių.

Vedėja paaiškino, jog pateikiant prašymą dalyvauti konkurse, kandidatai turi Nacionalinėje švietimo agentūroje gauti vadovo kompetencijos vertinimą. Tik jį turėdami gali teikti reikiamus dokumentus.

Kandidatų į švietimo įstaigų vadovų pareigas atrankoje dalyvauja konkurso organizatorių atstovas, dažniausiai tai – Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas, trys mokyklų bendruomenių (pedagogų, mokinių, tėvų) atstovai ir socialinis partneris, taip pat Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos atstovai.

Pasak K. Bagdonavičienės, nors į minėtų direktorių vietas pretendavo tik po vieną kandidatą, jie atrankoje pasirodė labai gerai.

Šiuo metu rajono savivaldybės administracija yra paskelbusi konkursus į Deltuvos, Vidiškių, Dukstynos pagrindinių mokyklų bei Želvos gimnazijos direktorių pareigas. Atrankų prireikė dėl to, jog šiemet baigiasi šių pagrindinių mokyklų vadovų 5 metų kadencija, o Želvos gimnazija turi tik laikiną vadovą. Konkursai į šias pareigas numatyti lapkritį.

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas