Miesto centre  darbuojasi ir technika, ir žmonės.

Aktualijos, Naujausi

Miesto centre – intensyvūs darbai

Genovaitė KAZIELIENĖ

Miesto centre vyksta intensyvūs darbai – įgyvendinamas projektas „Ukmergės miesto centro viešųjų erdvių infrastruktūros sutvarkymas I etapas: Kęstučio aikštės, Draugystės skvero ir Pilies parko su prieigomis įrengimas“. Projekto vykdymo rangovas – Vilniuje registruota uždaroji akcinė bendrovė „Losrita“. Darbų vertė – 3 mln. 200 tūkstančių eurų.

Praėjusį penktadienį prie statybininkų prisijungė ir VšĮ „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos“ archeologai. Tai – trečiasis jų darbų etapas.

Archeologai tyrimus atliko prieš pradedant vykdyti projekte numatytus Kęstučio aikštės, Draugystės skvero ir Pilies parko rekonstrukcijos darbus. Jų metu specialistai turėjo nustatyti kultūrinius sluoksnius bei pagrįsti rekonstrukcijos laukiančių teritorijų projektinius sprendinius pagal Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos reikalavimus.

Tyrinėjimo metu archeologai Kęstučio aikštės ir Vilniaus gatvės kampe atrado XIX a. pastatų liekanas ir palaidotą pokarinį statybinį laužą.

Vykdant kasinėjimus Pilies parko teritorijos pakraštyje, po daugiau nei metro gylio žemės sluoksniu, buvo aptiktos gynybinio bokšto liekanos. Tai stambių lauko akmenų mūras, kurio plotis siekia vieną metrą, o prie jo yra išlikęs akmenų grindinys. Šalia mūro esantis kultūrinis sluoksnis leidžia jį datuoti XVII–XVIII a. Už maždaug 30 metrų, kaip spėjama, aptikta gynybinio griovio dalis. Anot archeologų, tai buvusios pilies liekanos.

Antradienį archeologas Justinas Račas „Gimtajai žemei“ sakė, kad tyrimai bus atliekami iki rugsėjo pirmos dienos. Nebent būtų rasta kažkas ypatinga, dėl ko reikėtų stabdyti miesto centro rekonstrukciją. „Kol kas aptinkame tik gyvulių kaulų, keramikinių namų apyvokos daiktų liekanų”, – konstatavo J. Račas.

Savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Daiva Zimblienė informavo, kad nors pagal sutartį centro rekonstrukcija turi būti baigta iki kitų metų pavasario, UAB „Losrita“ žada tai padaryti gerokai anksčiau. Anot bendrovės, jei tik neatsiras nenumatytų kliūčių, planuojama darbus baigti iki šių metų pabaigos.

 „Šiuo metu vyksta paskutinio etapo – Kęstučio aikštės grindinio įrengimo darbai. Tam jau atgabentos trijų spalvų granito plokštės. Visa aikštė bus išklota baltos, pilkos ir juodos spalvos granitu. Laiptų, grindinio, atraminių sienelių apdailai bus naudojami akmenys. Atnaujintoje aikštėje atsiras laipteliai, klombos, suoliukai, žibintai, kitkas. Visi planuoti medžiai jau pašalinti, likusieji bus apgenėti”, – supažindino su darbų eiga D. Zimblienė.

Genovaitės KAZIELIENĖS nuotraukos

Šalimais statybininkų dirba ir archeologai. Pirmas iš kairės – J. Račas.

Pilies parke – nauji statiniai.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Kaimyne :
  Koks tu archeologu darbu tikslaa. Tik uslaidos. Atkase paeke fragmentus grindinio, statinio. Ir vel uzkase kaip niekur nieko ne nebutu buve.
 • Audris :
  Pagal darbo vaizdą nelabai spės iki bankroto eilinio. Lengviausia viską išgriauti ir pasiimti pinigus.
 • petras :
  o su važiuojamąja dalimi kaip?
 • jonas :
  o prie ligonines?