Šventėje sulaukta gausaus būrio dalyvių.

„Etninė kultūra - mūsų gyvenimo vertybės“, Kultūra, Naujausi

Kai aš namo sugrįžtu…

Aldona GELŪNIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Valų padalinio vyresnioji bibliotekininkė 

Liepos 4-ąją Valų kaime organizuotas šventinis renginys, skirtas kraštiečių susitikimui. Tai Žemaitkiemio miestelio bendruomenės projekto „Nuo tradicijų prie verslo“, finansuojamo rajono Vietos veiklos grupės, viena iš veiklų.

Šventė prasidėjo nuotaikingais armonikierių akordais. Renginį vedė Kultūros centro Žemaitkiemio skyriaus meno vadovė Alė Ališauskienė, koncertine programa džiugino Garliavos sporto ir kultūros centro ansamblis „Gegutala“, vadovaujamas kraštietės Nijolės Grivačiauskienės. Romantiškas dainas atliko Daiva ir Kazimieras Šermukšniai iš Šventupės, A. Ališauskienė. Vakaro programoje gerą nuotaiką dovanojo atlikėja Giulija, grupės „Parkas“ ir „Tau“.

Susirinkusius kraštiečius sveikino Valų bendruomenės pirmininkė, rajono Savivaldybės tarybos narė Angelė Jokubynienė, Seimo narys, kraštietis Juozas Varžgalys, Žemaitkiemio seniūnijos seniūnė Rita Mikutienė, Žemaitkiemio bendruomenės pirmininkė, Savivaldybės tarybos narė Danutė Užkurėlytė, Liaušių, Lyduokių, Vilniaus miesto Šeškinės bendruomenių atstovai, kraštietė Irena Papečkienė.

Bendruomenės patalpose buvo eksponuojama kraštietės tautodailininkės Nijolės Pociūnienės tekstilės darbų paroda. Kaip kuriamas šis grožis, Nijolė maloniai sutiko perteikti susirinkusiesiems edukacijos metu. Bendruomenės sode įsikūrė fotonuotraukų paroda „Mūsų kaimai, menantys praeitį“, o bibliotekoje eksponuoti kraštotyros darbai apie Valų kraštą (parodą parengė šių eilučių autorė). Šios trys parodos sulaukė didelio šventės dalyvių susidomėjimo.

Žolininkė kraštietė Giedrė Radzevičiūtė ir gydytoja homeopatė fitoterapeutė Zofija Tikuišienė pristatė vaistažolininkystės amatą ir pasakojo apie augalų naudą. Vyko žolelių arbatų degustacija. Sertifikuotų tautinio paveldo produktų – šakočių gamintojas, tradicinis amatininkas Vitalijus Želnys pakvietė šventės dalyvius išsikepti šakotį lauke ir jį degustuoti. Ukmergės miesto bendruomenė „Kaimynai“ parengė bulvinių blynų kepimo edukaciją ir degustaciją. Tradicinę Valų „zacirką“, kaip ir dera, virė valiečiai. Vida Zbarauskienė vaišino kraštiečius savo virtomis saldžiomis, spalvotomis gėlytėmis, Valerija ir Danielius Bučinskai – troškiniu.

Kad šventės metu vaikai nenuobodžiautų, jiems buvo pakviesti animatoriai, kurie suteikė mažiesiems įvairių pramogų: vyko šokiai, žaidimai, burbulų fiesta, piešimai ant veidukų, balionų lankstymas ir net moksliniai eksperimentai… Taip pat vaikai turėjo galimybę pasigrožėti žirgu Dalaru, kurio šeimininkė Jogailė Širvinskaitė mielai leido norintiems pajodinėti.

Kas domisi šiuolaikinėmis technologijomis, buvo galimybė pabendrauti su ,,Prisijungusi Lietuva“ komanda. Šventės dalyviai suko „Laimės ratą“ ir taip interaktyviai galėjo pasitikrinti savo žinias bei laimėti projekto prizų.

Tą vakarą niekas neskubėjo skirstytis, juk taip gera pabūti tarp savų, pasidalinti vaikystės ar jaunystės prisiminimais, pajusti tėviškės kvapą.

Karolinos Ališauskaitės nuotraukos

Renginio akimirkos.

Mus remia:

 

Palikite komentarą apie straipsnį

  • A :
    Vat ukmergej ir yra ta problema. Kad jei kas vyksta tai patiliukais. Kazkur gal truputi ir paskelbia bet labai nereklamuoja. O paraso tik po renginio naujienas....
  • Irena :
    Irena; ačiū organizatoriams ir visiems kolektyvams už labai gražią šventę,.
  • Genovaitė :
    Kaip gaila, labai norėjosi susitikti su buvusiais kaimo gyventojais, tačiau info perskaičiau tik dabar. Visiems džiaugsmingų metų. Linkėjimai nuo Vytauto ir Genovaitės.