Dėl Kraštiečių prizo vyko atkakli kova.

Naujausi, Sportas

Mero taurę iškovojo penktą kartą

Liepos 6-ąją, minint Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Ukmergės hipodrome vyko ristūnų žirgų lenktynės. Penkiuose važiavimuose varžėsi 22 dalyviai, atvykę iš Utenos, Varėnos, Širvintų, Kėdainių, Panevėžio, Lazdijų ir Vilniaus rajonų, taip pat Latvijos ir Suomijos Respublikų. Jie kovojo dėl keturių prizų.

Pagrindinį varžybų prizą – Ukmergės mero taurę – penktą kartą iš eilės laimėjo ukmergiškė Monika Vinskutė su žirgu Monet Augustinu.

Ukmergei šiose lenktynėse atstovavo aštuoni vadeliotojai.

Pirmame važiavime startavo penki suaugę žirgai. Jie kovojo dėl Kraštiečių prizo, kurį įsteigė UAB „Ukmergės melioracija“ bei Edvardas ir Roma Vinskai. Greičiausiai – per 2 min. 57,177 s – distanciją įveikė ukmergiškio Kazio Trotos vadeliojamas Forum Cass. Antra finišą pasiekė M. Vinskutė su Gladiatoriumi, trečias buvo kėdainietis Virmantas Lavickas su Singlu. Dar vienas ukmergiškis – Dainius Perednikas, vadeliojęs Ufonautą, 2 200 metrų distanciją įveikė penktas.

Antro važiavimo dalyviai kovojo dėl UAB „Atkočių agroservisas“ įsteigto Šventosios vingių prizo. Tarp penkių suaugusių B reitingo žirgų buvo ir ukmergiškių E. Vinskaus Gvazdikas, Mečislovo Radzevičiaus Ukmergės Lunatikas ir Gintaro Radzevičiaus Delavaras. Prizą iškovojo E. Vinskus, jo vadeliojamas žirgas 1 700 metrų distanciją įveikė per 2 min. 20,572 s, antras buvo M. Radzevičius, G. Radzevičius – ketvirtas.

Trečiame važiavime keturi 2017 m. gimę žirgai kovojo dėl prizo Jonui Vinckui atminti, kurį įsteigė UAB „Natureka“ ir Darius Vinckus. Nugalėtoju tapo varėniškis Stanislovas Kėrys, kurio vadeliojama Imperija 1 700 metrų distanciją įveikė per 2 min. 18,204 s. Antrą vietą pelnė Latvijos atstovas Maris Ežmalis su Daja Star. Trečias buvo ukmergiškis Vigimantas Perednikas su Eck Boy, ketvirta – taip pat mūsų rajono atstovė Ema Mosolkovaitė su Deltuvėle.

Ketvirtame važiavime penki suaugę A reitingo žirgai kovojo dėl Ukmergės mero taurės, kurią įsteigė rajono savivaldybė. Greičiausiai distanciją įveikė M. Vinskutės vadeliojamas Monet Augustinu. Jis 1 700 metrų nubėgo per 2 min. 10,789 s. Antrą vietą pelnė Suomijos atstovės Tatjanos Martinsone vadeliojamas Acadian Cavi, trečią – širvintiškės Dianos Jarmalavičienės Miražas. To paties rajono atstovo Juozo Kvakšio vadeliojamas Arėjas finišą pasiekė ketvirtas.

Paskutiniame, penktame, kvalifikaciniame važiavime prie starto linijos išsirikiavo keturi žirgai, du iš jų vadeliojo ukmergiškiai: Griną – D. Perednikas, Vikingą – V. Perednikas. Greičiausiai distanciją įveikė panevėžietis Alvydas Banėnas su Hugonu, antras buvo Lazdijų atstovas Rytis Lepeška su Styga. Dainius ir Vigimantas Perednikai pasidalijo trečią ir ketvirtą vietas.