Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

URM įspėja: galimybės keliauti turi būti vertinamos atsakingai

Užsienio reikalų ministerija (URM) ragina atsisakyti kelionių į šalis, kurios sergamumas COVID-19 virusu išlieka aukštesnis nei 15 susirgimų 100 000 gyventojų per pastarąsias 14 dienų. Su šalių sąrašu galima susipažinti Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžia, kad atostogų metas įsibėgėja, skrydžių daugėja, poreikis keliauti atostogų į užsienį, panašu, nesumažėjo, tačiau rizika užsikrėsti virusu išlieka. Todėl URM ragina visus, ketinančius vykti į užsienį, labai atsakingai įvertinti situaciją. Pandemijos pradžioje šalys sienas uždarė per parą, apribodamos galimybes piliečiams grįžti namo.

„Tikimės, kad tokia situacija nepasikartos, bet kartu primename, kad pirmiausia atsakomybę dėl kelionių dar nepasibaigus pandemijai prisiima patys keliautojai“, – akcentavo ministras.

Kaip pažymima URM pranešime spaudai, pastaruoju metu kai kuriose valstybėse fiksuojami nauji COVID-19 protrūkiai, todėl vykstantys į užsienio valstybes yra raginami gerai įvertinti kelionės būtinumą ir imtis atsargumo priemonių. Taip pat rekomenduojama susipažinti su konkrečios užsienio valstybės reikalavimais atvykstant į šalį, kokių papildomų dokumentų gali reikėti. Ypač svarbu atkreipti dėmesį, kad sergamumo situacija gali pasikeiti labai greitai ir tai gali lemti būtinų apribojimų tiek užsienio valstybėse, tiek Lietuvoje atnaujinimą.

URM primena, kad kelionės rekomendaciją konkrečiai valstybei galima pasitikrinti http://keliauk.urm.lt puslapyje. Be to, ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją bei tiesioginius URM pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje – iOS: https://goo.gl/dOxeli , Android: https://goo.gl/rPwrfx.

Visą parą budintis ministerijos telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 5 236 2444), el. paštas pilieciai@urm.lt.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas