Lietuviško kino klasikos vakaras sulaukė žiūrovų dėmesio.

Kultūra, Naujausi

Susirinkusiųjų į kiną laukė staigmena

Emilija URBONAVIČIŪTĖ

Vytauto Didžiojo universiteto studentė

Liepos 2-osios vakarą, 22 valandą, prie Kultūros centro vyko Lietuviško kino klasikos vakaras „Po skambančiu ąžuolu“. Tai jau antrasis ciklo, kurio metu ukmergiškiai ir miesto svečiai yra kviečiami nemokamai po atviru dangumi pasižiūrėti klasika tapusių filmų, susitikti su bičiuliais ir gerai praleisti laiką, renginys. Šį kartą miestiečiai turėjo galimybę išvysti režisieriaus Marijono Giedrio vaidybinį kino filmą Juozo Grušo tragedijos motyvais „Herkus Mantas“.

Į filmą, nešini užkandžiais, gaiviaisiais gėrimais ir kava, susirinko nemažai žiūrovų. Jiems vos užteko sėdimų vietų. Kadangi vakaras pasitaikė ne pats šilčiausias, kiekvienam dalyviui net buvo paruoštas užklotas. Prieš filmą buvo girdėti jaukus šurmulys, pašnekesiai, vaikų krykštavimai. Akivaizdu, kad žmonės po karantino yra išsiilgę bendravimo ir viešų renginių, kurių, beje, Ukmergės mieste tikrai netrūksta.

Šį kartą kino klasikos vakaras buvo kiek kitoks nei pirmasis, susirinkusiųjų laukė maloni staigmena. Prieš filmo seansą duetas Haroldas Liumparas ir Guoda surengė trumpą koncertą. Jie atliko keletą angliškų dainų ir savo pasirodymą baigė visiems puikiai žinomu grupės „Hiperbolė“ kūriniu „Vasara“. Žiūrovus maloniai nustebino puikiai atliekamos dainos ir gitaros skambesys, jie duetui negailėjo aplodismentų.

„Šis filmas – tai memorialas prūsų tautai, savo kalba ir kultūra giminingai lietuviams, išnaikintai kryžiuočių ordino. XIII amžiuje prūsai sukilo, ilgam paralyžiuodami kryžiuočių veržimasi į Rytus, ir krito žūtbūtinėje kovoje, palikdami pavergėjams savo žemes ir savo vardą…“ – toks titras pasirodė ekrane po prologo.

AUTORĖS nuotraukos

Prieš filmą trumpą koncertą surengė H. Liumparas ir Guoda.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Prie senovės prisilietus

2020/08/06

Komentarų (0)

Tokia yra šventos duonelės kaina

2020/08/03

Komentarų (0)