Tarp Jaunimo ir Laukų gatvių esančioje teritorijoje žolė jau kone metrinė.

Naujausi, Nuomonių telefonas

Pievą nušienauja, kai tai primena laikraštis?

Loreta EŽERSKYTĖ

Į redakciją paskambinusi ukmergiškė sakė, kad į tarp Jaunimo ir Laukų gatvių esančią teritoriją žolės pjovėjai jau kelerius metus iš eilės atvyksta tik tuomet, kai tai primena „Gimtoji žemė“: „Pikta ir tuo pačiu juokinga, kad šis didžiulis plotas nušienaujamas tik tada, kai aplinkiniai gyventojai dėl netvarkos parodo pirštu – pasiskundžia redakcijai. Nejau tie, kurie atsakingi už šienavimą, nesupranta, kad nevalia laukti, kol žolė peraugs, tuo labiau jog ji negali būti aukštesnė nei 20 ar 30 cm. Didžiulėje žolėje veisiasi erkės, be to, ne kartą ji buvo padegta. Kodėl seniūnija nekreipia dėmesio į jau kone metrinę žolę ir neparagina, neįspėja apsileidusio savininko? Gyventojai spėlioja, jog ši teritorija greičiausiai yra kažkokio įtakingo asmens nuosavybė...“

Apie netvarkomą privačią teritoriją kalbėjo ir Jaunimo gatvės gyventoja: „Beveik visi mūsų gatvėje esantys daugiabučiai jau renovuoti, žmonės nori gyventi gražesnėje aplinkoje ir stengiasi patys tvarkytis. Tačiau vaizdą gadina seniausiai neveikianti ir neprižiūrima parduotuvė, kuri priklauso vienam verslininkui. Teritorija apsodinta medžiais, kad slėptų apleistą pastatą ir aplinkui esančią baisią netvarką. Kažkas genėjo šakas, jas sukrovė ir paliko. Dabar jos sudžiūvusios, trūksta, kad išdykaujantys vaikai padegtų. Tuomet ir mūsų renovuotų namų fasadai aprūktų... Kodėl nei miesto seniūnija, nei savivaldybė į tokį aplinkos teršėją nekreipia dėmesio?“

Šiuos klausimus pakomentavo laikinai vykdanti Ukmergės miesto seniūnės pareigas Janė Zimblienė. Ji paaiškino, kad šią savaitę mieste buvo vykdoma apleistų teritorijų (žaliųjų plotų) apžiūra. Nustačius neprižiūrimų teritorijų savininkus, kitą savaitę bus išrašyti įspėjimai dėl neprižiūrimos ir apleistos teritorijos.

Taip pat laikinoji seniūnė priminė, kad visi žemės valdų savininkai ar naudotojai turi vykdyti Ukmergės miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklėse patvirtintus šiuos reikalavimus: privalo nepalikti nešienaujamų plotų, kad nekiltų savaiminiai ar tyčiniai gaisrai; jiems priklausančioje ar naudojamoje teritorijoje nuolat palaikyti tvarką, švarą ir atlikti šiuos darbus: reguliariai tvarkyti ir valyti teritoriją; žaliuosiuose plotuose užtikrinti savalaikį žolės nupjovimą, prižiūrint taip, kad žolė būtų ne aukštesnė kaip 50 cm; vejų plotuose, sodų ir uogynų tarpueiliuose neturi būti sustabarėjusių, taip pat sėklas subrandinusių arba išbarsčiusių piktžolių (kiečių, usnių, varnalėšų, dilgėlių ir kt.).

„Su teritorijos, esančios tarp Jaunimo ir Laukų gatvių, savininke jau kalbėta, ji paaiškino, kad šienavimo darbai bus atlikti per artimiausias dienas. Dėl Jaunimo g. 56 teritorijos prie parduotuvės savininkui yra paruoštas ir bus išsiųstas įspėjimas“, – pažymėjo J. Zimblienė.

AUTORĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Neklėdėkit :
  Niekas nieko nepakeis!
 • Ccccc :
  Ji tik dabar to ėmėsi? Jo.... kompetencija aukšta. Kas už tai kad seniunę pakeist?
 • Ukmergiškis :
  Kaip bebūtu skaudu, bet Ukmergė vienas labiausiai aplestų miestų visoje Lietuvoje.
 • Ukmergiškis :
  Kaip bebūtu skaudu, bet Ukmergė vienas labiausiai apleistų miestų visoje Lietuvoje.
 • Staska :
  O Kur butu galima atsiusti nuotraukas apie seniunijos valstybineje zemeje nenupjauta zole, nenugenetus medzius ir ttt... ???

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas