Aktualijos

Pajamas deklaravo 14 tūkst. Ukmergės rajono gyventojų

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informavo, kad šiemet pateikta daugiau nei 1,5 mln. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ir 101 tūkst. turto deklaracijų bei gauta beveik 241 tūkst. prašymų skirti dalį pajamų mokesčio pasirinktam paramos gavėjui. Ukmergės rajone iš viso jau pateikta apie 17 tūkst. pajamų ir apie 1 tūkst. turto deklaracijų bei apie 4,7 tūkst. gyventojų užpildė prašymus skirti dalį pajamų mokesčio paramai.

Kaip pažymi Vilniaus AVMI, šiemet mokesčių permokas norintys susigrąžinti Ukmergės rajono gyventojai deklaracijas teikė aktyviau: net maždaug 9 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina GPM suma, jiems bus grąžinta beveik 1,8 mln. eurų GPM permokų suma (pernai 8 tūkst. gyventojų deklaravo 1,4 mln. eurų GPM permokas). Apie 3,6 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti virš 800 tūkst. eurų GPM.

Šiuo metu 392,7 tūkst. šalies gyventojų VMI grąžino apie 82,6 mln. eurų pajamų mokesčio permokos, visos permokos jas tinkamai deklaravusiems asmenims bus grąžintos iki liepos 31 d. VMI jau patikrino 567 tūkst. pajamų deklaracijų, kuriose gyventojai deklaravo GPM permoką. Iš patikrintų pajamų deklaracijų 4,8 proc. (virš 27 tūkst.) nustatyti neatitikimai su VMI turimais duomenimis.

Šiais metais pajamų deklaracijas laiku pateikė virš 80 proc. Ukmergės rajone individualią veiklą pernai vykdžiusių asmenų (2 tūkst. iš 2,5 tūkst.). Turto deklaracijas teikę Ukmergės rajono gyventojai šiemet vieni pareigingiausių – gauta 100 proc. turto deklaracijų už 2019 metus.

Duomenis apie 2019 m. būsto ar automobilio remontui bei auklių paslaugoms patirtas išlaidas pateikė apie 22,6 tūkst. gyventojų. Jie galės susigrąžinti kiek daugiau nei 5 mln. eurų pajamų mokesčio permokos. Daugiausiai gyventojų (69 proc.) kreipėsi siekiant susigrąžinti GPM už automobilio remonto darbus (siekiama susigrąžinti 1,24 mln. eurų GPM), beveik 32 proc. – už atliktus pastatų ir kitų statinių apdailos ir bet kokio remonto darbus (siekiama susigrąžinti 3,63 mln. eurų GPM). Likusieji kreipėsi siekdami susigrąžinti apie 129 tūkst. eurų GPM už įsigytas nepilnamečių vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.

Dėl vienų ar kitų priežasčių deklaracijų iki liepos 1 d. nepateikusius gyventojus VMI ragina visgi nepamiršti ir šią pareigą atlikti deklaruojant pajamas ir po liepos 1 d. Pažymima, kad gyventojams, kurie susiduria su finansiniais sunkumais ir negalėjo iki liepos 1 d. sumokėti mokesčių, esant ekstremaliai situacijai ir dar du mėnesius po jos pabaigos, VMI delspinigių neskaičiuos ir išieškojimo veiksmų nevykdys.

Tačiau individualią veiklą vykdantiems asmenims nuostatos yra kiek kitokios. Gyventojai, kurie vykdė karantino metu neuždraustą individualią veiklą, tačiau susidūrė su laikinais sunkumais dėl COVID-19, gali kreiptis į VMI ir pateikti prašymą dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo.

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus gyventojai gali rasti adresu www.vmi.lt. Konsultacijas VMI specialistai mokesčių klausimais teikia telefonu 1882 arba +370 5 255 3190.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį