Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Su seniūnais kalbėta apie nespėjamus šienauti žaliuosius plotus

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Birželio 30 dieną į pasitarimą seniūnus sukvietę rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas ir jo pavaduotoja Dalė Steponavičienė daugiausia kalbėjo apie tai, kad viešosiose miesto ir rajono erdvėse nenupjaunama sparčiai auganti žolė. Dėl to savivaldybę pasiekia gyventojų skundai.

Susirinkusieji patikino, kad žolė šią vasarą želia nenumaldomai, o talkininkų, kas padėtų prižiūrėti žaliuosius plotus, ženkliai sumažėjo arba beveik nebeliko. Pagrindiniai visų seniūnijų pagalbininkai – pagal Visuomenei naudingos veiklos arba Užimtumo didinimo programas dirbantys asmenys. Mieste dalį žaliųjų plotų (apie 4 tūkst. kv. m) šienauja viešąjį konkursą laimėjusi bendrovė „Ukmergės versmė“. Su šia įmone sutartis baigiasi šių metų liepos 12 dieną. Jau yra paskelbtas naujas konkursas šioms paslaugoms teikti. Kaimo vietovėse seniūnams padeda ir vietos ūkininkai, kurie su savo turima technika nupjauna žolę tam tikrose teritorijose.

„Mums reikia vyriškos jėgos ir blaivių galvų, o tokių ne kažkiek ir belikę – žmonės išsivažinėjo į užsienius, kiti per vasarą patys susigalvoja, kuo verstis. Pagrindinis į viešuosius darbus atsiųstų, už gaunamas pašalpas atidirbti turinčių vyrų darbas – su trimeriais šienauti piliakalnius, šlaitus, pakeles“ – kalbėjo seniūnai.

Po beveik dvi valandas užtrukusių diskusijų savivaldybės administracijos vadovai įpareigojo seniūnus kuo skubiau pateikti sąrašą vietų (žaliųjų plotų), kurių nebeįstengia patys nušienauti.

„Visi bendrai galvosime, ieškosime šios problemos sprendimo būdų“, – sakė D. Steponavičienė.

Pasak D. Varno, Ukmergės miestas, rajono miesteliai ir kaimai turi būti tvarkingi. Žolė neturėtų kaip pasiutusi želti visiems matomose viešosiose vietose.

„Juk visi nori, kad būtų tvarkinga ir gražu. Jeigu nespėjate pjauti žolės, informuokite mus – padėsime ieškoti daugiau technikos ar darbuotojų. O gyventojų prašyčiau apsišarvuoti kantrybe, kad šiemet žolės pjovimo darbai užtruks ilgiau“, – teigė administracijos direktorius.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Marš dirbti :
    Ka mazai pasalpiniu!? Lai dirba!!!! Arba gimnazistu moksliuku,kurie akis gadina prie kompu. Galetu padirbeti tinginio panciai.
  • G :
    Mokekit algas normalias ir zmones pjaus ta zole.
  • Ccccc :
    Idarbinkit žmonės. Vergai baigėsi?