Iš kairės – mokytoja N. Valinskienė, moksleivės E. Lipinskaitė, A. Medinytė ir „Šilo“ progimnazijos direktorius D. Kaplūnas.

Jaunimas, Naujausi

Nacionaliniame konkurse pelnė laureatų diplomus

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kasmet organizuoja nacionalinį mokinių konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Juo siekiama ugdyti mokinių pilietiškumą ir patriotiškumą bei nuolat skatinama pažinti Lietuvos istorinę praeitį.

Šiais metais, jau 20-tą – jubiliejinį kartą, konkurse dalyvavo daugiau kaip tūkstantis mokinių iš įvairių Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų. 5–12 klasių mokiniai įvairiomis meninės saviraiškos priemonėmis – rašiniais, piešiniais, rankdarbiais, dainomis, filmuotais darbais ir multimedijomis įprasmino Lietuvos dramatišką istoriją: tremtį, holokaustą, partizaninį karą, neginkluotą pasipriešinimą ir tragiškus 1991 m. sausio įvykius.

Konkursui „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ (dainų kategorijai) darbus pateikė ir Ukmergės „Šilo“ progimnazijos aštuntokės Eigilė Lipinskaitė bei Austėja Medinytė. Mergaitėms konkursui pasiruošti padėjo muzikos mokytoja metodininkė Neringa Valinskienė.

Komisijos sprendimu, E. Lipinskaitės autorinė daina „Aušros belaukiant…“ ir A. Medinytės autorinė daina „Aš žinau…“ buvo vertos prizinės vietos. Abi mokinės už dainas pelnė po II vietos laureatų diplomus.

Kadangi šiais metais dėl karantino neįvyko Vilniuje organizuojama šio konkurso laureatų apdovanojimo šventė ir koncertas, tai gausūs laimėtojų prizai ir diplomai atkeliavo į Ukmergę paštu.

„Šilo“ progimnazijos direktorius Darius Kaplūnas džiaugėsi pasiekimais ir garbingai įteikė mokinėms ir mokytojai gautus raštus ir dovanas.

„G. ž. “ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Svogerynas :
    Kas is tu rastu... seni pirdziai sedi siltose vietose,isikibe nagais. Nepakliusit kad ir 100 diplomu turesit. Ranka ranka plauna,ypac provincijoje
  • Emigrantas :
    Apie tiesą, kaip apie melą,apie melą, kaip apie tiesą
  • V :
    Rastais sotus nebusi.