Pagerbė Visuotine tylos minute.

„Pilietiškumas - valstybės ir asmeninės gerovės garantas“, Aktualijos, Naujausi

Birželio 14-ąją prisiminti tremtiniai

Arvydas PĖŠINA

Birželio 14-oji – diena, paženklinta Gedulu ir Viltimi. Gedulu, nes tądien prasidėjo trėmimai, kurių metu iš Lietuvos buvo ištremti tūkstančiai žmonių. Viltimi, kad kada nors pavyks grįžti į tėvynę. Ši diena paminėta ir Ukmergėje.

Po šventų Mišių Švč. Trejybės bažnyčioje, 11.59 val., kaip ir visoje Lietuvoje, susirinkusieji nulenkė galvas visuotinėje Tylos minutėje prie kryžiaus Tremtiniams ir politiniams kaliniams atminti.

Persikėlus prie Kultūros centro, susirinkusius pasitiko Kultūros centro Veprių skyriaus instrumentinio ansamblio „Intermezzo“ (vad. Edvardas Ratautas) atliekamos melodijos. Tremtį ir jos baisumus priminė savivaldybės mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, Seimo narys Juozas Varžgalys, Tremtinių ir politinių kalinių sąjungos Ukmergės filialo pirmininkė Aldona Kalesnikienė.

Apie 30 ukmergiškių skaitė 2 749 iš Ukmergės rajono ištremtų žmonių pavardes. Tarp skaitančiųjų buvo ir du rajono Tarybos nariai – Vidmantas Krikštaponis bei Audronė Augustėnienė.

Minint Gedulo ir vilties dieną, Kraštotyros muziejuje buvo atidaryta paroda „Už Uralo, žemės galo…“ Ją paskolino Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras.

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Kraštotyros skaitykloje veikė spaudinių paroda „Kai tėvynė buvo toli…“

Gedulo ir vilties dienos renginiai organizuoti ne tik mieste, bet ir Kultūros centro skyriuose, Vlado Šlaito viešosios bibliotekos padaliniuose.

AUTORIAUS nuotraukos

A. Kalesnikienė prisiminė tremties baisumus.

Prie kryžiaus Tremtiniams ir politiniams kaliniams atminti padėta gėlių.

Koncertavo Veprių skyriaus instrumentinis ansamblis „Intermezzo“.

 

Palikite komentarą apie straipsnį