Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Individualių namų savininkai pateikė 17 paraiškų

Loreta EŽERSKYTĖ

Praėjusią savaitę baigėsi Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms individualių namų renovacijai gauti. Prašymus pateikė ir 17 Ukmergės miesto ir rajono gyventojų. Iš Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 5 mln. eurų.

Paraiškas buvo galima teikti mėnesį – nuo balandžio 20 iki gegužės 19 dienos. APVA duomenimis, sulaukta 732 gyventojų prašymų.

Į kompensacines išmokas gali pretenduoti fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą, kurio statyba yra užbaigta teisės aktų nustatyta tvarka ir įregistruota Nekilnojamojo turto registre (pastato baigtumo procentas nurodytas ne mažesnis kaip 100 proc.).

Kaip „Gimtąją žemę“ informavo agentūros komunikacijos specialistė Austėja Jonaitytė, ukmergiškiai iš viso pateikė 17 paraiškų. Į paramą pretenduoja 10 kaimo vietovių ir 7 miesto gyventojai.

Pasak APVA atstovės, mažiausias prašomas finansavimas – 1 500 eurų, didžiausias (maksimali galima kompensacinė išmoka) – 14 500 eurų. Projekto įgyvendinimui yra numatyta 15 mėn., t. y. gyvenamuosius namus gyventojai gali modernizuoti iki 2021 m. rugpjūčio 20 d.

Agentūra per mėnesį įvertins visas gautas paraiškas ir iki birželio vidurio gyventojai jau žinos, ar jiems bus rezervuota parama individualių namų modernizavimui. Projektų atranka nepriklausys nuo paraiškos pateikimo pirmumo, jie bus atrenkami konkurso būdu pagal prioritetinius atrankos kriterijus.

Parama bus skiriama, jeigu modernizavus namą pasiekiama ne mažesnė nei B namo energinio naudingumo klasė ir sunaudojamos šilumos kiekis, lyginant su sąnaudomis iki modernizavimo, sumažinamas ne mažiau kaip 40 proc.

Finansuojamos šios energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemonės: stogo šiltinimas be stogo dangos keitimo; stogo šiltinimas su stogo dangos keitimu; stogo perdangos šiltinimas su stogo dangos keitimu; stogo perdangos šiltinimas be stogo dangos keitimo; grindų ant grunto šiltinimas; grindų virš rūsio šiltinimas; sienų ir cokolio šiltinimas; grindinio šildymo sistemos įrengimas; radiatorių įrengimas; esamų langų keitimas, gerinant šilumines patalpų charakteristikas; esamų lauko ir tambūro durų bei vartų keitimas, gerinant šilumines patalpų charakteristikas; centrinės rekuperacinės sistemos įrengimas.

APVA komunikacijos specialistė A. Jonaitytė pažymėjo, jog kvietimą teikti paraiškas kompensacijoms individualių namų renovacijai gauti planuojama skelbti ir kitais metais. Tikslią datą numatys Aplinkos ministerija.

APVA primena, kad individualių gyvenamųjų namų savininkai iki birželio 9 dienos per informacinę sistemą APVIS gali teikti paraiškas kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą (gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą, akmens anglį, durpių briketus ir kt.) naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius (oras-vanduo, žemė-vanduo ir vanduo-vanduo).

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Tv :
    Ir kas is ro zinojimo. Senai trobai reikturet nuosavu pinigu. Na k paskui ismaldos is ES fondu laukt kuria grazins musu anukai....
  • G :
    Cia tas pats sildymas elektra. Prisuks skaitliukas maza nepasirodis. Nemokami tik bezdalai buna....
  • ... :
    Kaip visada trūksta komunikacijos ir informacijos, sužinojau post faktum...