Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Ką daryti, jei našlaitės netelpa į vazonus?

Nuo seno pažįstamas, įvairiomis spalvomis žydinčias našlaites sėti galima net tris kartus per metus: sausį (auginamos patalpoje pavasariniam žydėjimui), birželio pabaigoje ir rugpjūtį. Lietuvoje populiariausios darželinės, raguotosios ir kvapiosios našlaitės. Jos sėjamos tiesiai į dirvą arba daiginamos daigyklose. Tai dėl savo žiedų įvairovės ir nesudėtingos priežiūros mėgstamos gėlės, kurias gali auginti tiek patyrę gėlininkai, tiek pradedantieji.

Našlaitės auginamos gėlynuose, balkonuose, įvairiuose vazonėliuose ir loveliuose. Svyrančios našlaitės labai gražiai atrodo pakabinamuose arba aukštesniuose vazonuose.

Tam, kad našlaitės gerai augtų ir gausiai žydėtų, reikia sudaryti tinkamas sąlygas. Joms tikrai nepatiks šešėlis ir per didelė drėgmė. Pavėsyje stiebai ištįsta, žiedai būna smulkesni, jų užauga mažiau. Jei auginate našlaites vazonėliuose, pasistenkite, kad juos pasiektų pakankamai šviesos.

Dirvožemis našlaitėms tinka neutralus, vidutinio sunkumo. Jei planuojate sėti į savo sodo žemę, ją verta patręšti durpėmis ar puvenomis. Šių gėlių šaknims didelio žemių kiekio nereikia, todėl drąsiai galite sėti tiesiai į vazonus ar lovelius, kuriuose jos augs. Našlaičių sėkloms iškaskite 2-3 cm gylio duobutes, tarp kurių palikite 5 cm atstumus. Sėklas užberkite žemėmis, sudrėkinkite ir pridenkite plėvele. Daigeliai pasirodys po poros savaičių. Jei nenorite terliotis su daiginimu, visada galite įsigyti jau sudygusių bei ūgtelėjusių našlaičių.

Jei jūsų pasodintos našlaitės gerai auga, o jūs apsiskaičiavote su vazono dydžiu, jos gali nebetilpti į indą. Tai maža bėda. Šios gėlės nebijo persodinimo net ir žydėjimo metu. Iškelkite į vazoną netelpančių našlaičių kuokštą kartu su žemėmis ir apgyvendinkite jas didesniame inde. Kitas sprendimas: atsargiai padalinkite kerelį į dalis ir pasodinkite į atskirus vazonėlius. Taip vietoj vieno turėsite kelis žydinčius indus, kuriuos galėsite išsidėlioti balkone, terasoje ar kieme.

Palikite komentarą apie straipsnį