Kultūra

Galerijoje – Gintauto Trimako fotografijų paroda

Oksana JUDAKOVA

VšĮ „Trys kaimai“ parodų koordinatorė

Nuo pirmadienio, gegužės 18-osios, duris lankytojams vėl atvėrė „Vilkamirgės“ galerija, veikianti Ukmergės kraštotyros muziejaus turizmo informacijos centre (Kęstučio a. 2–2). Joje eksponuojamos vieno žinomiausių Lietuvos fotografų Gintauto Trimako fotonuotraukos „Tavo bažnyčios“.

G. Trimakas (g. 1958 m.) savo kūryboje fotografiją priartina prie abstrakčios tapybos ir konceptualaus meno. Fotografas eksperimentuoja su įvairia vaizdo išgavimo technika, taip pat ir su pinhole kamera (tai – fotoaparatas be objektyvo, kuriame šviesos srautas eina pro labai mažą skylutę ir projektuojamas ant jautraus paviršiaus). G. Trimako kūrinių yra įsigiję Lietuvos ir užsienio muziejai, privačios kolekcijos. Lietuvos fotomenininkų sąjungos nario kūryba įvertinta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Ukmergėje vykstančioje parodoje eksponuojamos nuotraukos iš ciklo, kuris kauptas ilgus metus – nuo 1989 iki 2019 m.

Paroda veiks iki birželio 19 dienos.

 „Visa tai kilo iš vienišų vaikščiojimų – tai seniai prasidėjusi miestiečio tapatybės paieška, susitapatinimas. Ta paieška prasidėjo gerokai anksčiau, nuo domėjimosi senaisiais Vilniaus fotografais. Vienas mano pedagogų (aš studijavau inžineriją, miestų statybą) pasakė frazę, kuri man giliai įstrigo: Vilnius yra antras po Vatikano pagal bažnyčių skaičių, atsižvelgiant į gyventojų skaičių. Negalėjau patikėti. Vėliau pradėjau gilintis į istorinę dalį, domėtis Vilniaus fotografijos meistrų istorinėmis fotografijomis, Juzefu Čechavičiumi (1818–1888).

(...) Man ne tiek yra svarbus paros metas, kiek metų laikas. Vėlyvas ruduo, ankstyvas pavasaris. Paros metas nelabai man trukdo. Teoriškai nereikėtų fotografuoti vidurdienį, nes yra zenitinė šviesa. Bet man ir tai nelabai trukdydavo. Aš einu per miestą šviesos keliu – žinau, kur yra rytai, kur pietūs, vakarai. Jei matau, kad esu nusiteikęs bendrauti su miestu, tai einu pagal šviesą. Kokią bažnyčią eidamas sutinku, tokią ir fotografuoju. O lęšių optinės galimybės didelės, tai meistrystės dalykai.“

(G. Trimakas)

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas