Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Naminius paukščius leidžiama laikyti lauke

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo gegužės 9 dienos atšaukti apribojimai Lietuvos naminių paukščių laikytojams dėl besibaigiančios laukinių vandens paukščių migracijos. Tačiau draudimas laisvai laikyti paukščius gali būti įvestas vėl, pablogėjus epizootinei situacijai šalies viduje arba aplinkinėse valstybėse.

Nors Lietuvoje paukščių gripo protrūkių šiemet pavyko išvengti, rizika jam patekti į mūsų šalies teritoriją išlieka, juolab kad sulaukiama vis naujų pranešimų iš Vengrijos apie paukščių gripo protrūkius šios šalies paukščių ūkiuose. Todėl kiekvienas naminių paukščių laikytojas, įspėja VMVT, turi įvertinti kylančias rizikas ir toliau atidžiai stebėti savo auginamus paukščius, saugoti juos nuo bet kokio kontakto su laukiniais paukščiais.

VMVT duomenimis, balandžio 16–gegužės 7 d. Vengrijoje toliau intensyviai plito didelio patogeniškumo (H5N8 potipio) paukščių gripas, nustatyti dar 132 nauji viruso židiniai. Dėl itin greitai plintančio viruso kalakutų ir ančių ūkiuose sunaikinta daugiau kaip 1 mln. paukščių, o iš viso per šiuos metus Vengrijoje – jau beveik 2,7 mln. paukščių.

Be to, apie pirmuosius šiais metais mažo patogeniškumo paukščių gripo protrūkius kalakutų ūkiuose pranešė Italija. 2 viruso židiniai šalies Treviso regione patvirtinti vykdant paukščių gripo stebėsenos planą. Italijos veterinarijos specialistai taip pat jau ėmėsi būtinų kontrolės priemonių.

VMVT primena, kad šiais metais Lenkijoje iš viso užfiksuoti 32 didelio patogeniškumo paukščių gripo židiniai (sunaikinta per 572 tūkst. paukščių), Bulgarijoje – 8, Čekijoje ir Rumunijoje – po 2 , Ukrainoje – 1, Vokietijoje – 3 paukščių gripo židiniai naminių paukščių laikymo vietoje, 1 nelaisvėje laikomų paukščių ūkyje ir 2 laukiniams paukščiams. Slovakijoje 3 protrūkiai patvirtinti naminių paukščių ūkiuose ir 1 – nelaisvėje laikomų paukščių ūkyje. Vienas mažo patogeniškumo paukščių gripo protrūkis nustatytas Danijoje.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį